VIDEO Ani dve zahodené penalty ich nezastavili: Futbalisti USA na domácom šampionáte o semifinále

Daniel Candena (9) a Kelyn Rowe (6) v súboji o loptuDaniel Candena (9) a Kelyn Rowe (6) v súboji o loptu Zdroj: SITA

CLEVELAND - Dve penalty nepremenili futbalisti USA na domácom šampionáte Severnej a Strednej Ameriky. Aj tak vyhrali posledný zápas skupiny B nad Nikaraguou 3:0 a poistili si postup do štvrťfinále z prvého miesta. O jeden strelený gól za sebou nechali Panamu, ktorá zdolala takisto 3:0 Martinik.

Američanom v sobotu zaistil vedenie Joe Corona, v druhom polčase však pri penalte neuspel Dom Dwyer. Vedenie favorita navýšil až Kelyn Rowe v 56. minúte. O chvíľu neskôr Corona z pokutového kopu tiež zlyhal a kľúčový tretí gól pridal až dve minúty pred koncom obranca Matt Miazga.

Zverenci kouča Brucea Arenu, ktorý na Zlatý pohár nominoval predovšetkým mladých hráčov z domácej ligy MLS, čakajú na postupujúceho z tretích miest. Vyhli sa tak vo štvrťfinále jednému z favoritov turnaja Kostarike. "Zbytočne sme šance zahodili a zápas si sami sťažili. Ale nakoniec je to pre nás dobrý výsledok," vydýchol si Arena.

Účasť vo štvrťfinále už majú istú tiež Kanada, Honduras aj dvojica Jamajka a obhajca titulu Mexiko, ktoré dnes ešte len dohrá skupinu C.

Viac o téme: USA Bruce Arena Nikaragua Gold Cup 2017