Vettelov náskok na Hamiltona už len jediný bod: Nie je dôvod na paniku

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel

SILVERSTONE - Oba vozy Ferrari mali podľa Sebastiana Vettela šťastie, že po defektoch v závere dnešnej Veľkej ceny Británie formuly 1 došli do cieľa. Nemecký pilot súčasne odmietol, že by Ferrari po skorej zastávke v boxoch poškodenia pneumatík podcenilo.

Vettellovi praskla guma v predposlednom kole a štvornásobný majster sveta kvôli tomu prišiel o tretie miesto. Nakoniec obsadil až siedmu priečku a jeho náskok na čele majstrovstiev sveta pred dnešným víťazom Lewisom Hamiltonom z Mercedesu sa v polovici seriálu znížil na jediný bod.

"Ešte neviem, prečo sa to stalo. Ale myslím, že to nešlo predvídať," povedal Vettel, ktorý zajazdil ako prvý z favoritov do boxov pre nové pneumatiky už v 19. kole. "Prasknutá guma nás všetkých prekvapila. Neriskoval sme, ani sme to nepodcenili. Navyše Kimi mal o päť šesť kôl čerstvejšie gumy," pridal.

Räikkonenovi praskla pneumatika len chvíľu pred tým, než rovnaký osud stretol Vettela. Fínsky pilot v tej chvíli navyše išiel na druhej priečke za vedúcim Hamiltonom. "Guma nepraskla hneď, ale najprv z nej z ničoho nič kúsok odletel," uviedol Räikkönen. "Nemyslím, že by som na niečo narazil. Všetko vyzeralo v pohode, jednoducho sme zase mali smolu," dodal.

Majster sveta z roku 2007 však priznal, že aj keby ho nestretli problémy s pneumatikami, Hamiltona by nedostihol. "Mali sme dobrý štart, ale akonáhle nám odišli, nemali sme šancu ich poraziť. Snažil som sa Lewisa držať, ale nemal som na to rýchlosť," vyhlásil Räikkönen.

Vettel pred pretekmi viedol šampionát o dvadsať bodov pred Hamiltonom, ktorý však rekordným piatym víťazstvom v Silverstone znížil stratu na minimum. "Nemali by sme zabúdať, že do konca je stále veľmi ďaleko," uviedol Vettel. "Je pravda, že Mercedes bol v posledných pretekoch lepší, ale rozhoduje kvalifikácia, kde sú vďaka silnejšiemu motoru rýchlejší," dodal.

"Preto na tom musíme pracovať, ale nejde čakať zlepšenie cez noc. Stále sme ale oproti vlaňajšku urobili obrovský krok. Trebárs Red Bull v zime veľa hovoril o tom, ako budú dobrí, a nepodarilo sa im to," vyhlásil Vettel. "Nie je dôvod na paniku, pretože máme rýchle auto, len musíme rýchlo zapracovať na niekoľkých detailoch," pridal.


Tagy: Sebastian Vettel Lewis Hamilton

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA