Totti definitívne končí s kariérou futbalistu: V Ríme dostal novú dôležitú pozíciu

Francesco Totti
Francesco Totti

RÍM - Talianska futbalová legenda Francesco Totti sa definitívne rozhodol ukončiť hráčsku kariéru. Prijal úlohu riaditeľa v AS Rím, kde hral od roku 1989.

"Moja úloha futbalistu je na konci. Teraz začínam inú dôležitú úlohu ako riaditeľ. Dúfam, že sa mi bude dariť rovnako ako na zelenom trávniku," povedal Totti pre klubovú televíziu Roma TV.

Štyridsaťročný Totti odohral posledný zápas 28. mája, kedy sa rozlúčil s fanúšikmi AS Rím. Následne sa špekulovalo, že by mohol pokračovať v niektorom z menších klubov. Do Pescary ho okrem iného lákal tréner Zdeněk Zeman, pod ktorým v Ríme hrával. Majster sveta z roku 2006 sa však rozhodol definitívne prejsť do úlohy funkcionárov.

"Dátum 28. mája je pre mňa historický deň. Je ťažké vysvetliť, ako som sa cítil. Futbal bol pre mňa vždy všetkým. Bola to moja vášeň. Teraz ma čaká nová výzva a nové dobrodružstvá. Začínam znovu od začiatku, krok za krokom a budem zisťovať, aká úloha mi bude sedieť najlepšie," vyhlásil Totti.

"Budem spolupracovať s prezidentom, ale aj ľuďmi z mládežníckeho sektora," dodal. Totti v A-tíme AS Rím debutoval v marci 1993 ako šestnásťročný, odvtedy odohral 784 súťažných duelov a nastrieľal 307 gólov.


Tagy: Francesco Totti AS Rím

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK
Foto:
asroma.com

DISKUSIA