Prekliata Tour prichádza o ďalšieho pretekára: Koniec pre jedného z najlepších klasikárov

Philippe GilbertPhilippe Gilbert Zdroj: SITA

LE PUY EN VELAY - Belgický cyklista Philippe Gilbert (35) už nefiguroval na štarte utorkovej 16. etapy Tour de France. Podľa jeho tímu Quick-Step Floors sa jeden z najlepších klasikárov tohtoročnej cyklistickej jari musel predčasne porúčať pre vírusové črevné ochorenie.

"Smutná správa. Philippe Gilbert nenastúpi dnes na štart pre vírusovú gastroenteritídu. Želáme mu skoré uzdravenie a rýchly návrat do súťažného diania," informoval tím Quick-Step Floors na sociálnej sieti.

Špecialista na jednorazové preteky Gilbert v roku 2017 po skvelom sóle vyhral slávny monument Okolo Flámska, triumfoval aj na prestížnej Ardenskej klasike Amstel Gold Race a tiež na pretekoch Tri dni De Panne. Na TdF 2017 bol súčasťou viacerých únikov a na etapové víťazstvo útočil v sobotňajšej 14. etape s cieľom v Rodez, kde v klasikárskom závere napokon obsadil nepopulárne štvrté miesto. Aktuálna TdF bola pre Gilberta ôsmou v kariére, najlepšie celkovo skončil v roku 2011 na 38. pozícii. V tom istom roku sa tešil aj z jediného etapového triumfu.

Tím Quick-Step Floors už predtým na tohtoročnej "Starej dáme" prišiel o Mattea Trentina, ktorý nestihol v časovom limite cieľ 9. etapy. Na druhej strane vedenie belgického profizoskupenia môže hriať päť etapových víťazstiev Marcela Kittela a priebežne piata priečka Daniela Martina v celkovej klasifikácii.

Viac o téme: Philippe Gilbert