VIDEO V Dunajskej Strede padol jediný gól: O víťazovi rozhodol ukážkový priamy kop!

Na snímke vľavo Erik Pačinda (Dunajská Streda) a Ján Krivák (Podbrezová)Na snímke vľavo Erik Pačinda (Dunajská Streda) a Ján Krivák (Podbrezová) Zdroj: TASR - Michal Svítok

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku zdolali hráčov Podbrezovej 1:0 v sobotňajšom stretnutí 1. kola slovenskej Fortuna ligy 2017/2018. Rozhodujúci gól strelil v závere prvého polčasu Erik Pačinda, keď ukážkovo zrealizoval priamy kop.

Prvých 15 minút boli domáci v nápore, neustále sa tlačili dopredu, ale bez gólového efektu. V 22. minúte mal na hlave gól Šafranko, ale po Pačindovej prihrávke mieril vedľa. O tri minúty neskôr skúšal šťastie Pačinda, ale nepresne. V 29. minúte pohrozil Migaľa, ale jeho strelu obrana Podbrezovej zblokovala. Zverenci talianskeho trénera Marca Rossiho mali územnú prevahu, hostia sa snažili o protiútoky, ale obrana DAC stála na pevných nohách. Po faule na Ljubičiča sa dostala Dunajská Streda v 44. minúte k priamemu kopu. Z pravej strany na hranici šestnástky si loptu pripravil Pačinda a strelu krásne zakrútil do siete - 1:0.

Na snímke vľavo Erik Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR - Michal Svítok

Po zmene strán boli viac aktívnejší hostia, ale k zakončeniu sa nedostali. Najväčšia gólová šanca druhého polčasu prišla v 62. minúte zo strany Dunajskej Stredy, keď Ľuptákova tvrdá strela tesne minula Kuciakovu bránu. V 80. minúte Čmelíkov pokus brankár Kuciak s námahou vyrazil. V 85.  minúte sa z pravej strany rútil na bránu Šafranko, ale jeho strela minula Kuciakovu bránu. Skóre sa už nemenilo, Dunajská Streda tak otvorila novú sezónu víťazstvom.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 44. Pačinda, ŽK: Pačinda - Kostelný, Viazanko, Leško. Rozhodovali: Vlk – Ádám, Pozor, 4998 divákov.

FC DAC: Macej - Živkovič, Huk, Šatka, Koštrna - Ljubičič - Vida (51. Čmelík), Ľupták, Simon (71. Kontár), Pačinda (79. Divkovič) – Šafranko

Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kopičár (53. Káčerík), Migaľa – Viazanko, Válovčan (80. Kuzma), Leško – Mikuš (53. Rendla)

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda FK Železiarne Podbrezová