VIDEO Z obrany si spravil kužele: Neymar strelil góly ako z inej planéty!

Neymar v akciiNeymar v akcii Zdroj: SITA

EAST RUTHERFORD - Na Medzinárodnom pohári majstrov vo futbale sa v sobotu v americkom East Rutherforde tešil z víťazstva FC Barcelona nad Juventusom Turín 2:1.

Oba góly Kataláncov strelil v rozpätí 11 minút prvého polčasu Neymar (15. a 26.), v drese talianskeho majstra skorigoval na konečných 1:2 v 63. min Giorgio Chiellini. Na MetLife Stadium v East Rutherforde prišlo 82 104 divákov.

V súvislosti s Neymarom sa špekuluje, že má byť súčasťou najdrahšieho prestupu vo futbalovej histórii. Brazílsky útočník údajne plánuje opustiť FC Barcelona a túži po prestupe do Paríža Saint-Germain.

Katarskí majitelia PSG mali súhlasiť, že Kataláncom vyplatia prestupovú klauzulu, ktorá v prípade Neymarovej zmluvy s Barcou činí 222 miliónov eur. Brazílčan by sa tak stal najdrahším futbalistom v histórii. Podľa posledného supervýkonu Neymara v drese FCB sa však tieto informácie zdajú byť ako obyčajná špekulácia.

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Juventus Turín