Ružomberok sa na Everton víťazne nenaladil: Gól v Zlatých Moravciach na body nestačil

Miloš Nikolič z FC Vion Zlaté MOravce (vľavo) a Miloš Lačný z MFK Ružomberok (vpravo)Miloš Nikolič z FC Vion Zlaté MOravce (vľavo) a Miloš Lačný z MFK Ružomberok (vpravo) Zdroj: SITA

ZLATÉ MORAVCE - FC ViOn Zlaté Moravce zdolal MFK Ružomberok 2:1 v nedeľňajšom domácom stretnutí 1. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018. ViOn sa dostal do vedenia v 21. min, keď sa k odrazenej lopte prepracoval Róbert Gešnábel a z hranice malého vápna prekonal brankára Matúša Macíka.

Od úvodnej minúty stretnutia sa hrala obojstranne otvorená ofenzívna partia. V 5. minúte rozohral Orávik štandardnú situáciu, s Cleberovou strelou do stredu brány si Macík poradil. Po štvrťhodine hry Orávik šikovne vysunul Clebera, ten z hranice 16-ky mieril nad. Do vedenia išli domáci v 21. minúte, keď Chrenova prudká prihrávka našla Gešnábela, ktorý z 8 metrov prestrelil Macíka. Odpoveď Ružomberka prišla už o päť minút. Lačný od bránkovej čiary prízemnou prihrávkou našiel Gála-Andrezlyho, ktorý z 11 metrov vyrovnal. V 33. minúte predviedol parádny zákrok Macík, ktorý Chrenovu strelu z 18 metrov vytlačil na rohový kop.

Mateus De Oliveira Silva Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Po zmene strán to boli hráči ViOn-u, ktorí sa viac tlačili pred súperovu bránu. V 56. minúte Orávik rozohral rohový kop, na jeho center si vyskočil Urgela, ktorého hlavička poslala domácich opäť do vedenia. Po hodine hry Barišovu strelu v poslednej chvíli odvrátil na roh jeden z obrancov hostí. V 74. minúte mal tretí gól na kopačke striedajúci Sládek, ktorý si šikovne uvoľnil, ale jeho strelu pozorný Macík s námahou kryl. V 82. minúte dostal dlhý pas za obranou Lačný, ale Kováč jeho strelu z uhla vytesnil na roh. O dve minúty skúšal šťastie Kupec, jeho strela z 25 metrov letela vysoko nad. Záverečné minúty stretnutia patrili hosťom, ktorí sa snažili o vyrovnanie. Streleckú pozíciu si však nevypracovali a tak sa z prvého víťazstva v novej sezóna radovali hráči ViOn-u.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok 2:1 (1:1)
Góly: 21. Gešnábel, 56. Urgela - 26. Gál-Andrezly. Rozhodovali: Pavlík - Mókoš, Ferenc, ŽK: Kochan (Ružomberok), 1788 divákov

ViOn: Kováč – Záhumenský, Nikolič, Horník, Chren - Bariš - Cleber (79. Ewerton), Matheus, Gešnábel (71. Sládek), Orávik (90. Renan) - Urgela

Ružomberok: Macík – Čurma (72. Gerec), Menich, Kružliak, Kupec - Kochan - Kunca (46. Daniel), Kostadinov, Takáč, Gál-Andrezly (72. Qose) - Lačný

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: "V prvom rade gratulujem Norovi k robote, ktorú odvádza a k postupu v Európskej lige. Vedeli sme, že hostia budú šetriť nejakých hráčov. Začali sme dobre, dali sme prvý gól, škoda vyrovnávajúceho gólu, ktorý sa mi zdal dosť lacný. Po zmene strán sme dali druhý gól a Sládek mal ešte dobrú možnosť na poistenie víťazstva. Sme radi za víťazstvo nad ťažkým súperom."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Dnes dostali priestor hráči, ktorí boli v poslendom čase menej vyťažení. Bolo vidieť, že nám viazne súhra. V defenzíve sme to ešte ustáli, horšie to bolo v ofenzíve. Škoda, že sme neustáli situáciu pred druhým gólom. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Viac o téme: MFK Ružomberok ViOn Zlaté Moravce-Vráble