Futbalový Slovan so suverénnym vstupom: Nádeje Prešova zmarila červená karta!

Kornel Saláta z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) a Jakub Grzegorz z 1. FC Tatran Prešov Kornel Saláta z ŠK Slovan Bratislava (vľavo) a Jakub Grzegorz z 1. FC Tatran Prešov Zdroj: SITA

POPRAD - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vstúpili do nového ročníka Fortuna ligy 2017/2018 jasným víťazstvom 5:1 nad 1. FC Tatran Prešov. Zverenci trénera Ivana Vukomanoviča predviedli v druhom polčase ofenzívne predstavenie, keď využili oslabenie na strane domácich. O prvý hetrik nového ročníka sa v priebehu 19 minút postaral hosťujúci útočník Jakub Mareš.

Prvú výraznejšiu šancu si vypracoval domáci Tatran, ale Wiezik nedokázal z tesnej blízkosti prepáliť hosťujúceho Greifa. Slovan sa postupne do územnej prevahy, ktorú korunoval gólom v 16. minúte. Čavričov center našiel voľného Salátu, ten nikým nekrytý nasmeroval svoju hlavičku do bránky. Prešovčania sa osmelili až v blížiacom sa závere prvého polčasu, ale doplácali na zlú záverečnú fázu. Ich najväčšia šanca prišla v nadstavenom čase, Katonov priamy kop skončil na brvne.

Jakub Mareš z ŠK Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

Pre domácich sa druhý polčas začal najhorším možným spôsobom, už po dvoch minútach musel predčasne po sprchy po druhej žltej karte Streňo. "Belasí" využili presilovku v 55. minúte, po peknej kombinačnej akcii nemal Mareš problém doklepnúť loptu do prázdnej bránky. Prešovská odpoveď prišla hneď po rozohratí zo stredového kruhu, po dorážke sa strelecky presadil Katona. Domáci v desiatich nestíhali v obrane, v priebehu štyroch minút inkasovali dvakrát. Najskôr sa presadil v 62. minúte Mareš, v 66. minút pridal ďalší gól Slovana Schet. Hostia pokračovali aj v ďalšom priebehu v ofenzívnom predstavení, v 74. minúte skompletizoval Mareš svoj hetrik. Záver sa už dohrával vzhľadom na stav zápasu v pokojnom tempe, Slovan si na úvod nového ročníka Fortuna ligy pripísal hladké tri body.

1. FC Tatran Prešov - ŠK Slovan Bratislava 1:5 (0:1)
Gól: 56. Katona - 16. Saláta, 55., 62. a 74. Mareš, 66. Schet, ŽK: Bartek, Petko, Streňo - Sekulič, Rundič, Vittek, ČK: 47. Streňo po 2 ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Lieskovský.

1. FC Tatran Prešov: Talian – Petko, Bartek (68. Grešák), Jacko, Kačala - Dzurík, Keresteš - Streňo, Katona (82. Micherda), Černák - Wiezik (75. Kraľovič)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon - Schet, Savičevič, de Kamps (73. Damnjanovič), Hološko (65. Vittek) - Mareš (77. Oršula), Čavrič

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "V prvom rade musím pogratulovať Slovanu a trénerovi Vukomanovičovi k výhre. Vedeli sme, že Slovan nezvládol zápasy v Európskej lige a že dnes bude chcieť vyhrať. Nezačali sme dobre, ťažko sme sa presadzovali. V závere prvého polčasu sme však hrali futbal, ktorý mohol na Slovan platiť. Po zmene strán sme na to chceli nadviazať, ale prišlo vylúčenie Streňa. No a k tomu nech prídu niečo povedať rozhodcovia, ja to komentovať nebudem."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Sme šťastní, zápas sme zvládli. Začali sme dobre, zatlačili súpera a cez kombinačný futbal sme ukázali rozdiel. V druhom polčase sme ukázali to, na čom pracujeme. Som rád za hráčov, lebo boli pod tlakom. Chceli sme začať výhrou a to sa nám podarilo. Samozrejme, na niektorých veciach ešte musíme popracovať."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava 1. FC Tatran Prešov