České tímy v boji o skupinovú fázu Ligy majstrov: Slaviu spasila penalta, Plzeň s cennou remízou

Milan Petržela a Marko MomcilovičMilan Petržela a Marko Momcilovič Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti českého šampióna Slavie Praha vyhrali v 1. zápase 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 nad bieloruským BATE Borisov 1:0. Ďalší český zástupca Viktoria Plzeň si z ihriska FCS Bukurešť vezie cennú remízu 2:2.

O víťazstve Slavie rozhodol v 20. minúte z jedenástky Milan Škoda. Domácich však mrzia viaceré nepremenené šance, pretože Bielorusi hrali od penaltového verdiktu bez vylúčeného Jablonského. V drese Slavie bol len na lavičke náhradníkov slovenský reprezentant Dušan Švento.

Plzeň na pôde bývalej Steauy dvakrát vyhrávala, ale domáci vždy odpovedali. Remíza a dva strelené góly na ihrisku súpera však pred odvetou dávajú Viktorii veľké nádeje na postup. Celý zápas v drese českého vicemajstra odohral slovenský stredopoliar Patrik Hrošovský, útočník Marek Bakoš prišiel na ihrisko v 67. minúte.

V ďalších dueloch remizoval azerbajdžanský Karabach Agdam s moldavským Šeriff Tiraspoľ 0:0 a futbalisti CSKA Moskva vyhrali na ihrisku AEK Atény 2:0.

Dánsky majster FC Kodaň so stredopoliarom Jánom Gregušom v základnej zostave prehral na pôde Vardaru Skopje 0:1. Premožiteľ MŠK Žilina mal v macedónskej metropole namále a najtesnejšia prehra, ktorú zariadil v 65. minúte Balotelli Jonathan, je pre neho ešte vzhľadom na priebeh milosrdná.

Slavia Praha - BATE Borisov 1:0 (1:0)
Gól: 20. Škoda (z 11 m), ČK: 20. Jablonskij (BATE)

Karabach Agdam - Šeriff Tiraspoľ 0:0

FCS Bukurešť - Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Góly: 37. Budescu, 61. Teixeira - 23. Krmenčík, 53. Kopic