VIDEO Boje o skupinovú fázu Ligy majstrov pokračujú: Triumf Dynama, Legia padla v Kazachstane

Guillaume Hoarau a Mykola Morozyuk v súboji o loptuGuillaume Hoarau a Mykola Morozyuk v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti kazašského FC Astana úspešne vstúpili do tretieho predkola Ligy majstrov 2017/2018, v úvodnom zápase zdolali na domácom trávniku Legiu Varšava 3:1. Základ víťazstva položila Astana už v prvom polčase, v priebehu deviatich minút sa strelecky presadil Junior Kabananga a Ivan Majevskij.

Víťazný vstup zaznamenali aj hráči Dynama Kyjev, ktorí triumfovali nad Young Boys Bern 3:1. Remízou 1:1 sa skončilo úvodné stretnutie medzi RB Salzburg a NK Rijeka. S jednogólovým náskokom pôjdu do odvety hráči Viitorulu a Mariboru, obaja zvíťazili zhodne nad svojimi súpermi 1:0.

Nórsky Rosenborg sa postaral o prekvapenie, keď uhral bezgólovú remízu na trávniku Celticu Glasgow. Hralo sa v škótskom Celtic Parku. Ani zápas OGC Nice s Ajaxom Amsterdam nepoznal víťaza, skončil sa 1:1. Jediný gól francúzskeho tímu strelil známy taliansky útočník Mario Balotelli. Najviac presných zásahov videli diváci v Bruggách, v meraní síl tamojšieho Clubu s Basaksehirom Istanbul ich padlo šesť. Konečný výsledok bol nerozhodný, 3:3. Domácim nestačil na víťazstvo ani dvojgólový náskok už v 16. min.

FC Astana - Legia Varšava 3:1 (2:0)
Góly: 36. Kabananga, 45. Majevskij, 90+4. Twumasi - 79. Sadiku

Dynamo Kyjev - Young Boys Bern 3:1 (2:0)
Góly: 15. Jarmolenko, 34. Mbokani, 90+3. Garmaš - 90+1. Fassnacht

RB Salzburg - NK Rijeka 1:1 (0:1)
Góly: 49. Hwang - 30. Gavranovič

Hapoel Be'er Ševa - Ludogorec Razgrad 2:0 (1:0)
Góly: 19. Nwakaeme, 79. Ohana

Viitorul Constanta - APOEL Nikózia 1:0 (0:0)