VIDEO Parádny gól vo finále Gold Cupu: Takýto priamy kop sa len tak nevidí!

Jozy Altidore strelil parádny gólJozy Altidore strelil parádny gól Zdroj: SITA

SANTA CLARA - Víťazmi 14. ročníka CONCACAF Gold Cupu sa stali futbalisti domácich Spojených štátov amerických, ktorí v noci na štvrtok zdolali vo finále Jamajku 2:1. O výhre USA rozhodol gól Jordana Morrisa z 88. minúty. Američania získali už svoj šiesty titul na majstrovstvách Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku, prvý od roku 2013. Viac prvenstiev majú na konte iba Mexičania (7).

Fanúšikom na štadióne však najviac v pamäti ostane práve prvý gól USA do siete Jamajky. Tím z usporiadateľskej krajiny sa na Levi's Stadium v kalifornskej Santa Santa Clare ujal vedenia na konci prvého polčasu zásluhou Jozyho Altidorea. Na parádny priamy kop gólman stihol ešte zareagovať, ale loptu vyrazil iba končekmi prstov. Tá sa odrazila od konštrukcie brány a skončila v sieti.

Viac o téme: USA Jozy Altidore
  • Zdroj: TASR, športky