Najlepší kanonier reprezentácie nedohral: Slovan dostal dve rany naraz

Róbert VittekRóbert Vittek Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenského futbalového útočníka Slovana Bratislava Róberta Vitteka neobchádzajú zdravotné problémy, v sobotňajšom dueli 2. kola Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam musel striedať už v polovici prvého polčasu. Najlepšieho kanoniera reprezentácie SR zradil zadný stehenný sval, z ihriska zišiel v 22. minúte za stavu 1:0, nahradil ho František Kubík. Slovan napokon duel vyhral 2:1.

"Mrzí ma skoré vynútené striedanie Roba Vitteka. Cítil bolesť v zadnom stehennom svale a nechceli sme riskovať zhoršenie jeho zranenia," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner "belasých" Ivan Vukomanovič.

V drese bratislavského klubu nenastúpil ani český zakončovateľ Jakub Mareš, s tromi gólmi momentálne najlepší strelec súťaže. "To isté, čo Vittekovi, sa stalo v závere piatkového tréningu Kubovi Marešovi, ani v jeho prípade sme nepodstupovali zbytočné riziko," uviedol Vukomanovič. Tridsaťročný Mareš po prestupe z Ružomberka do Slovana strelil už šesť gólov - tri do siete Pjuniku Jerevan v 1. predkole Európskej ligy a trikrát sa presadil aj minulú nedeľu v dueli úvodného kola Fortuna ligy v Prešove.

Slovan Bratislava je po neúplných dvoch kolách novej sezóny na čele najvyššej slovenskej súťaže o skóre pred Trnavou a Dunajskou Stredou. Najbližšie ho čaká v piatok 4. augusta zápas na ihrisku Senice.

Viac o téme: Róbert Vittek ŠK Slovan Bratislava