Pražská Sparta sa opäť nedočkala víťazstva: Je to sklamanie, priznal slovenský obranca

Lukáš ŠtetinaLukáš Štetina Zdroj: sparta.cz

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha nevstúpili správnou nohou ani do nového ročníka najvyššej českej súťaže. V nedeľňajšom dueli 1. kola HET ligy 2017/2018 iba remizovali v malom pražskom derby s tímom Bohemians 1905 (1:1). Kouč Sparťanov Andrea Stramaccioni sa tak ani v druhom súťažnom dueli na lavičke pražského mužstva nedočkal triumfu. Minulý týždeň vo štvrtok jeho zverenci prehrali v úvodnom zápase 3. predkola Európskej ligy na ihrisku Crvenej zvezdy Belehrad 0:2.

Stopér Lukáš Štetina po zápase priznal, že Sparta si druhopolčasovým výkonom koledovala o ďalšie zakopnutie. Skóre duelu otvoril v 16. min z pokutového kopu veterán David Lafata, nečakanú remízu a cenný bod pre "klokanov" stanovil v 88. min Michal Šmíd. "Samozrejme, je to veľké sklamanie. Išli sme tomu naproti, prestali sme hrať. Od 75. min sme bránili tesný náskok 1:0, ako keby sa nemohlo nič stať. Namiesto toho, aby sme do toho poriadne ´šliapli´, vyhrávali osobné súboje a vydržali zostávajúcich 15 minút, sa nám naopak nedarilo. Prehrávali sme súboje a prakticky všetko sme hasili až v šestnástke. Nemali by sme mať takýto prístup," vyhlásil Štetina pre oficiálnu klubovú stránku.

Dvadsaťšesťročný rodák z Nitry naskočil do stretnutia až tesne pred polčasovou prestávkou, keď nahradil zraneného tureckého legionára Semiha Kayu. "Mal som trochu stuhnuté nohy, veď som mal na rozcvičenie iba asi minútu. Vedel som, že sa blíži koniec prvého polčasu, tak som si dával pozor, aby som sa zbytočne nezranil. Cez prestávku som sa už rozcvičil poriadne," doplnil Lukáš Štetina, letná posila z konkurenčnej Dukly Praha.

Viac o téme: Sparta Praha Lukáš Štetina