Čepelová prehrala nevšednú bitku: Jedného kanára darovala, druhého si takmer odniesla

Jana ČepelováJana Čepelová Zdroj: SITA

WASHINGTON - Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA International Citi Open na tvrdom povrchu v americkom Washingtone. Čepelová podľahla Belgičanke Alison van Uytvanckovej v trojsetovej bitke za 97 minút 5:7, 6:0, 1:6.

Zatiaľ čo v druhom sete 24-ročná Čepelová (92. v rebríčku WTA) uštedrila o rok mladšej súperke nepopulárneho "kanára", v treťom dejstve získala Slovenka iba jeden gem za stavu 0:3 a po dvoch odovzdaných podaniach sa s turnajom rozlúčila. Súperkou Van Uytvanckovej (104.) v osemfinále bude turnajová štvorka, Nemka Julia Görgesová.

Súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA International Citi Open v americkom Washingtone (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch ):

Dvojhra 1. kolo:
Alison van Uytvancková (Belg.) - Jana Čepelová (SR) 7:5, 0:6, 6:1
Arina Sobolenková (Biel.) - Lauren Davisová (USA-3) 7:5, 6:3
Julia Görgesová (Nem.-4) - Francoise Abandová (Kan.) 6:4, 6:4
Océane Dodinová (Fr.-5) - Jelena Jankovičová (Srb.) 4:6, 6:3, 2:0, skreč - Jankovičová odstúpila
Bianca Vanessa Andreescová (Kan.) - Camila Giorgiová (Tal.) 5:7, 6:3, 6:4
Sara Erraniová (Tal.) - Risa Ozakiová (Jap.) 7:6 (0), 6:2
Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) - Shelby Rogersová (USA) 6:4, 6:1
Andrea Petkovicová (Nem.) - Kurumi Narová (Jap.) 6:4, 7:6 (5)

Viac o téme: Alison van Uytvancková Jana Čepelová