VIDEO Greguš s exportným gólom aj vylúčením: Plzeň po hanebnom debakli v Lige majstrov končí!

Milan Škoda (v strede) strieľa gól SlavieMilan Škoda (v strede) strieľa gól Slavie Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Viktorie Plzeň nedokázali nadviazať na sľubný výkon z prvého duelu 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 na pôde FC SB Bukurešť a po prehre 1:4 na domácom ihrisku sa so súťažou rozlúčili. V drese Plzne odohral slovenský reprezentant Patrik Hrošovský celý zápas, Marek Bakoš nastúpil na ihrisko v 77. minúte.

Druhý český zástupca Slavia Praha prehral v stredajšej odvete na pôde BATE Borisov 1:2, ale po úvodnej domácej výhre 1:0 postúpili do nasledujúcej, už poslednej kvalifikačnej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže "zošívaní". BATE viedol po góle Signeviča z piatej minúty, v závere polčasu ale vyrovnal Škoda. Tento zásah sa napokon ukázal ako postupový, o víťazstvo domácich sa v úvode druhého dejstva postaral Staševič. Slovenský reprezentant Dušan Švento sa na trávnik dostal ako striedajúci hráč, v 70. minúte nahradil Dannyho.

Nemanja Milunovič inkasuje žltú Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA

Z postupu sa radujú aj futbalisti CSKA Moskva, ktorí po výhre 2:0 v prvom zápase v Aténach uspeli aj v domácej odvete. APOEL Nikózia si musel postup vybojovať až v predĺžení. Najskôr v riadnom hracom čase zmazal jednogólové manko z prvého duelu, v predĺžení potom tromi gólmi rozhodol o svojom hladkom triumfe nad Viitorulom Constanta.

V Kodani sa v súboji medzi domácim FC a macedónskym Skopje presadil už v druhej minúte slovenský reprezentant Ján Greguš, keď strelou spoza šestnástky zmazal manko svojho tímu z prvého zápasu. Hostia vyrovnali v 19. minúte, no góly už potom strieľali iba domáci. Greguš však napokon stretnutie nedohral, v 71. minúte musel ísť predčasne pod sprchy po druhej žltej karte.

V LM skončil aj Partizan Belehrad, ktorý síce remizoval na ihrisku Olympiakosu Pireus 2:2 aj vďaka gólu ex-slovanistu Seydoubu Soumaha, ďalej však idú Gréci. Na žrebe play off o účasť v skupinovej časti LM sa zúčastní aj Celtic Glasgov, OGC Nice i chorvátska Rijeka.

Žreb play off o účasť v skupinovej časti LM sa uskutoční v piatok 4. augusta.

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Partizan Belehrad (Srb.) 2:2 (1:1) - prvý zápas 3:1, do play-off LM postúpil Olympiakos, v play-off EL sa predstaví Partizan
Góly: 22. Carcela-González, 51. Fortunis - 33. Soumah, 85. Djurdjevič

Legia Varšava (Poľ.) - FC Astana (Kaz.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpila Astana, v play-off EL sa predstaví Legia
Gól: 76. Czerwiňski

HNK Rijeka (Chor.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 0:0 - prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpil Salzburg, v play-off EL sa predstaví Rijeka

Rosenborg Trondheim (Nór.) - Celtic Glasgow (Škót.) 0:1 (0:0) - prvý zápas 0:0, do play-off LM postúpil Celtic, v play-off EL sa predstaví Rosenborg
Gól: 69. Forrest

Ludogorec Razgrad (Bul.) - Hapoel Beer Ševa (Izr.) 3:1 (2:0) - prvý zápas 0:2, do play-off LM postúpil Hapoel Beer Ševa, v play-off EL sa predstaví Ludogorec
Góly: 9. a 33. Wanderson, 56. Marcelinho - 61. Ghadir, ČK: 90.+ Marceliho - 88. Ohana

FH Hafnarfjördur (Isl.) - NK Maribor (Slovin.) 0:1 (0:0) - prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil Maribor, v play-off EL sa predstaví Hafnarfjördur
Gól: 90.+ Tavares

FC Kodaň (Dán.) - Vardar Skopje (Maced.) 4:1 (2:1) - prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Kodaň, v play-off EL sa predstaví Vardar
Góly: 2. Greguš, 26. Barseghjan (vlastný), 75. Santander, 88. Sotiriou (z pok. kopu) - 19. Nikolov, ČK: 71. Greguš (Kodaň) po 2. ŽK
Ján Greguš (Kodaň) hral do 71. min, keď dostal červenú kartu, v 2. min skóroval.

BATE Borisov (Biel.) - Slavia Praha (ČR) 2:1 (1:1) - prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpila Slavia, v play-off EL sa predstaví Borisov
Góly: 5. Signevič, 46. Stasevič - 44. Škoda
Dušan Švento (Slavia) nastúpil v 70. min.

APOEL Nikózia (Cyp.) - Viitorul Konstanca (Rum.) 4:0 po predĺžení (1:0, 0:0) - prvý zápas 0:1, do play-off LM postúpil APOEL, v play-off EL sa predstaví Viitorul Konstanca
Góly: 54. Carlao, 93. Merkis, 94. De Camargo, 105.+ Efrem

CSKA Moskva (Rus.) - AEK Atény (Gréc.) 1:0 (0:0) - prvý zápas 2:0, do play-off LM postúpil CSKA Moskva, v play-off EL sa predstaví AEK Atény
Gól: 74. Natcho

Istanbul Basaksehir (Tur.) - Club Bruggy (Belg.) 2:0 (2:0) - prvý zápas 3:3, do play-off LM postúpil Basaksehir, v play-off EL sa predstaví Club Bruggy
Góly: 7. Adebayor, 34. Višča

Viktoria Plzeň (ČR) - FCSB (Rum.) 1:4 (0:1) - prvý zápas 2:2, do play-off LM postúpil FCSB, v play-off EL sa predstaví Plzeň
Góly: 64. Krmenčík - 27. Balasa, 71. Teixeira, 76. Tanase, 79. Alibec, ČK: 89. Krmenčík (Plzeň)
Patrik Hrošovský odohral celý duel a v 73. min videl žltú kartu, Marek Bakoš nastúpil v 77. min a o päť minút neskôr dostal ŽK.

Young Boys Bern (Švaj.) - Dynamo Kyjev (Ukr.) 2:0 (1:0) - prvý zápas 1:3, do play-off LM postúpil Bern, v play-off EL sa predstaví Dynamo Kyjev
Góly: 13. Hoarau (z pok. kopu), 89. Lotomba

Ajax Amsterdam (Hol.) - OGC Nice (Fr.) 2:2 (1:1) - prvý zápas 1:1, do play-off LM postúpilo Nice, v play-off EL sa predstaví Ajax
Góly: 26. Van de Beek, 57. Sánchez - 3. Souquet, 79. Marcel

Viac o téme: Slavia Praha FC Viktoria Plzeň FC Kodaň Ján Greguš Vardar Skopje
  • Zdroj: TASR, SITA