VIDEO Po hodoch prišlo bolenie brucha: Nitra zdrvujúco zahanbila Tatran Prešov!

Filip Balaj (vľavo) a Róbert Valenta (vpravo) oslavujú gól NitryFilip Balaj (vľavo) a Róbert Valenta (vpravo) oslavujú gól Nitry Zdroj: SITA

PREŠOV - Futbalisti nováčika najvyššej slovenskej súťaže FC Nitra triumfovali nad 1. FC Tatran Prešov na jeho detašovanej pôde v Poprade hladko 4:0 v piatkovom zápase 3. kola Fortuna ligy 2017/2018.

Po bezgólovom prvom polčase Nitrania začali s demoláciou Prešova v 59. min gólom niekdajšieho slovenského reprezentanta Tomáša Kóňu. V 70. min zvýšil na 2:0 pre hostí Róbert Valenta a o štyri minúty neskôr sa strelecky presadil jeho spoluhráč Ján Chovanec.

Gólovú bodku za stretnutím napísal v 83. min Miloš Šimončič. Zásahom si vynahradil situáciu, ktorá sa udiala o niekoľko minút skôr, keď nepremenil pokutový kop.

Nitra je po troch kolách stále bez inkasovaného gólu, má na konte dve víťazstvá a jednu remízu. Prešovčania získali doposiaľ tri body, keď zvíťazili nad úradujúcim šampiónom MŠK Žilina.

1. FC Tatran Prešov - FC Nitra 0:4 (0:0) - hralo sa v NTC Poprad
Góly: 59. T. Kóňa, 70. R. Valenta, 74. Ján Chovanec, 83. Šimončič, ŽK: 77. Udeh - 21. T. Kóňa, rozhodovali: Očenáš - Vorel, Ferenc

Prešov: J. Talian - R. Kačala, J. Dzurík, Udeh, Miliutin - A. Lénárt (67. Hovančík), T. Sedlák - Grešák, P. Katona, Issa Adekunle - Wiezik (75. Špyrka)

Nitra: Hroššo - Ivančík (66. Aurelien Ngeyitala), Kuník, R. Križan, Niba - Šimončič, T. Kóňa, Ján Chovanec, Kotrík - Balaj (79. Charizopulos), R. Valenta (84. Steinhübel)

Ivan Galád, tréner FC Nitra: "Pred zápasom sme mali cieľ splniť dva atribúty. Prvý bol rešpekt k súperovi, druhý túžba zvíťaziť. Sme radi, že sme oba splnili, strelili štyri góly a zvíťazili."

Pavol Mlynár, asistent trénera 1. FC Tatran Prešov: "Nezostáva nič iné, len pogratulovať súperovi k jednoznačnému výsledku. Opäť sa nám stalo, že sme inkasovali v druhom polčase štyri góly. To sa nesmie stávať. Prvý polčas bol ešte z našej strany v poriadku. V druhom polčase sa ukázala kvalita Tomáša Kóňu, ktorý otvoril skóre krásnou strelou. Potom už súperovi narástli krídla."

Viac o téme: FC Nitra 1. FC Tatran Prešov