VIDEO Južná Kórea vzbudzuje rešpekt: Šok pre Spartu a Hradec, skvelé gesto divákov!

Hráči Kórey oslavujú gólHráči Kórey oslavujú gól Zdroj: mountfieldhk.cz

HRADEC KRÁLOVÉ - Hokejisti Hradca Králové porazili vo svojom druhom zápase na domácom Mountfield Cupe 4:3 po predĺžení Južnú Kóreu a druhýkrát si pripísali výhru za dva body.

Pražská Sparta sa s turnajom rozlúčila víťazstvom 2:1 nad Pardubicami a druhý ročník podujatia tak zakončila so ziskom piatich bodov.

Hradec Králové po polovici stretnutia nad hosťami z Kórey viedol 2:0, ale v 56. minúte prehrával 2:3. Potom však svojím druhým gólom v zápase vyrovnal Richard Jarůšek a po 35 sekundách predĺženia rozhodol o výhre usporiadateľského tímu Jiří Šimánek. V prvom dueli na turnaji Hradec Králové zdolal po nájazdoch Spartu.

Kórejskí reprezentanti sa po zápase dočkali veľkého potlesku od domáceho publika. Hráči z Ázie mu to opätovali úslužnou poklonou. Na Mountfield Cupe dokonca dokázali poraziť Spartu Praha 2:1 po predĺžení. Kórea sa chystá na zimnú olympiádu, ktorá sa blíži rýchlym tempom. Okrem toho si budúci rok premiérovo zahrá aj v elitnej kategórii MS.

Viac o téme: Južná Kórea HC Sparta Praha Mountfield Hradec Králové
  • Zdroj: ČTK, športky