Vlhovej pád kouča Magoniho nerozhodil: Nič špeciálne! Patrí to k našej práci

Petra Vlhová
Petra Vlhová

ZERMATT - Úspešná slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová sa v pondelok "pochválila" na sociálnej sieti facebook fotkou, na ktorej má odhalenú ľavú nohu posiatu modrinami. Aj keď si mnohí fanúšikovia mysleli, že to má z motorky, ktorú zaradila do svojej prípravy na novú sezónu, zranenie bolo zo zasneženého svahu z prípravy vo švajčiarskom Zermatte.

"Nestalo sa nič špeciálne. Toto patrí k našej práci. Bol to veľký pád," povedal tréner 22-ročnej Liptáčky Livio Magoni.

"Petra nespravila nič zle. Len bola príliš rýchla. Trénovali sme obrovský slalom, v jazde si verila, ale trochu to so sebadôverou prehnala. Navyše sme testovali nové lyže a skúšali sme zistiť, kde je ich limit," pokračoval Magoni, ktorý pred piatimi dňami oslávil 54. narodeniny. Skúsený taliansky kouč však deň po páde nedal svojej zverenke vydýchnuť ani napriek nepekne vyzerajúcej nohe. "Prečo by sme mali prestať v trénovaní? Petra dostala pár modrých tetovaní zadarmo a má niekoľko škrabancov, ktoré rýchlo zmiznú," dodal Magoni.

​Príprava piatej ženy celkového hodnotenia slalomu Svetového pohára 2016/2017 pokračuje tento týždeň v Zermatte. V piatok a v sobotu sa so svojim tímom presunie do novej destinácie. Konkrétne miesto ešte nevybrali, ale v potenciálnych možnostiach je švajčiarsky Saas Fee alebo aj talianske Stelvio. Zostať by tam mali do 20. augusta.

 

 


Tagy: Petra Vlhová Livio Magoni

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA