Slovan už aj s novými posilami: Na začiatok Wingas Cupu prehra s Dinamom Riga

Tréner HC Slovan Bratislava Miloš Říha Tréner HC Slovan Bratislava Miloš Říha Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorok vo svojom úvodnom zápase na turnaji Wingas Cup v nemeckom Kasseli s Dinamom Riga 2:3. V drese "belasých" už nastúpili aj nové posily - fínsky útočník Teemu Ramstedt a americký obranca Nick Ebert. Obaja si pripísali po jednej asistencii.

Dinamo sa ujalo vedenia už v 2. minúte, keď sa presadil Meija. O dve minúty neskôr však vyrovnal Jan Buchtele. Riga ovládla druhé dejstvo a po zásahoch z hokejok Krista a Ševčenka si vytvorila dvojgólový náskok. Ten v 60. minúte už len upravil Andrej Šťastný. "Belasých" čaká ďalší duel na turnaji už v stredu o 19.00 h proti domácemu EC Kassel Huskies. Na záver sa vo štvrtok o 13.30 h stretnú s Viťazom Podolsk.

Výsledok - utorok:
HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga (Lot.) 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 4. Buchtele (Kašpar, Ebert), 60. A. Šťastný (Ramstedt, Taimi) - 2. Meija (E. Ševčenko, K. Redlihs), 23. Kristo (Gillies, Indrašis), 32. E. Ševčenko (M. Redlihs, Galiardi)

Zostava Slovana: Janus - T. Voráček, Ebert, Švarný, Taimi, L. Kozák, P. Bačik, Černý, Fereta - L. Kašpar, Viedenský, Buchtele - T. Hrnka, Smoleňák, Řepík - A. Šťastný, Ramstedt, Skalický - Michal Hlinka, J. Mikúš, Marek Hecl

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Dinamo Riga