VIDEO Sagan vzhľadom na počasie s výsledkom spokojný: Aj taký je šport

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Binckbanktour

VOORBURG - Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) už nie je celkovým lídrom pretekov BinckBank Tour v Holandsku zaradených do kalendára World Tour. Dvojnásobný majster sveta prišiel o prvú pozíciu v utorkovej krátkej časovke vo Voorburgu (9 km), v ktorej skončil na 17. mieste.

Dvojnásobný majster sveta sa prepadol celkovo na 8. miesto s 15-sekundovou stratou na Stefana Künga. "Myslím si, že vzhľadom na počasie môžem byť s dnešným výsledkom spokojný. Nie je jednoduché pretekať sa v takýchto podmienkach, zvlášť, keď nie sú rovnaké pre všetkých. Nič sa nedá robiť, aj taký je šport. Som celkom spokojný, predovšetkým ma teší, že som nespadol v tom lejaku. Škoda, že Body (Maciej Bodnar, pozn.) nevyhral. Mal na to a bol veľmi blízko k triumfu," uviedol Sagan na facebooku.

V 2. etape pretekov BinckBank Tour zvíťazil švajčiarsky cyklista Stefan Küng. Jazdec stajne BMC zvládol deväťkilometrovú časovku v uliciach Voorburgu za 10:58:51 minúty a dostal sa na čelo celkového poradia.Sagan predviedol dobrý výkon, nebál sa riskovať, ale na udržanie si dresu pre lídra celkového poradia mu to už nestačilo.

Viac o téme: Peter Sagan BinckBank Tour
  • Zdroj: TASR, SITA