VIDEO Cibulková v Toronte končí: V slovensko-českom súboji neuhrala ani set!

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

TORONTO - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako jedenásta prehrala s Češkou Luciou Šafářovou za 83 minút 2:6, 4:6 v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier 5 Rogers Cup presented by National Bank v kanadskom Toronte (dotácia 2 735 139 USD, tvrdý povrch vonku). V druhom sete Cibulková ešte zmazala manko 0:3 aj 2:4 vyrovnaním na 4:4, ale koncovku nezvládla. Jej súperka premenila prvý mečbal pri svojom podaní.

V pondelok Cibulková zvládla svoj premiérový duel presne po mesiaci, odkedy 7. júla nestačila na Chorvátku Anu Konjuhovú v 3. kole grandslamového Wimbledonu na tráve v Londýne: prekonala Ukrajinku Lesiu Curenkovú 7:6 (3), 6:4. Nadstavbu však teraz nepridala. Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka má po Roland Garros zápasovú bilanciu 3:5, celkovo tento rok 17:16.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka Cibulková, 11. v singlovom renkingu, aktuálne má s 30-ročnou ľavorukou finalistkou vrcholného parížskeho antukového Roland Garros 2015 Šafářovou (41., bola však už aj v Top 5) skóre 5:5, pričom ťahala za kratší koniec aj v oboch predchádzajúcich tohtosezónnych dueloch, konkrétne v marci na "harde" v Miami (6:7 /5/, 1:6) a v júni na tráve v Birminghame (7:5, 6:7 /7/, 5:7 z dvoch mečbalov).

Úradujúca koncosezónna majsterka sveta z októbrového Singapuru Cibulková bola na putovnom významnom kanadskom turnaji vo finále už pred deviatimi rokmi, vtedy sa hralo v Montreale. Prekonala ju Ruska Dinara Safinová (6:2, 6:1).

Lucie Šafářová (ČR) - Dominika Cibulková (SR-11) 6:2, 6:4 za 83 minút