Nórska superstar s nečakanými komplikáciami: Operácia nedopadla podľa plánov

Aksel Lund Svindal
Aksel Lund Svindal

FOLGEFONNA - Nórsky lyžiar Aksel Lund Svindal sa minulý týždeň prvýkrát postavil na lyže po operácii kolena. Tréning v plnej záťaži mu však dlho nevydržal.

"Koleno bolo horúce a podráždené. Pri skúsenosti s Akselom vieme, že potrebuje pauzu," povedal nórskej verejnoprávnej televízií NRK lekár národného tímu Marc Strauss.

Tridsaťštyriročný päťnásobný svetový šampión v zjazdovom lyžovaní musel minulú sezónu neplánovane ukončiť už v januári pre bolesti v ľavom kolene. Vyšetrenia ukázali potrebu operácie a práve Strauss sa jej ujal. Svindal prvýkrát testoval koleno minulý štvrtok. Po prvom tréningu priznal, že počas lyžovania poškodenie stále cíti a nasledujúci deň sa lyže rozhodol odložiť, keďže noha nebola v ideálnej kondícii. Rodák z Lörenskogu však nezaháľal a na bicykli absolvoval šliapanie na vrchol nórskeho ľadovca Folgefonna.

Lekári napriek tomu stále veria, že sa Svindal vráti do Svetového pohára na konci novembra v prvom zjazde sezóny v kanadskom Lake Louise. Pre olympijského víťaza v super-G z Vancouveru 2010 bude kľúčové, aby koleno bolo pripravené na septembrový štvortýždňový kemp v Chile. "Ak tam absolvujete kvalitný tréning, tak vás čakajú v zime pekné časy. V prípade, že tam nepôjdete trénovať, tak zrejme pre vás nastanú horšie chvíle," dodal dvojnásobný celkový víťaz Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.


Tagy: Aksel Lund Svindal

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA