VIDEO Prebudenie majstra vo veľkom štýle: Senica zo Žiliny s hanebným debaklom

Gólové oslavy futbalistov MŠK ŽilinaGólové oslavy futbalistov MŠK Žilina Zdroj: MSKZILINA.SK

ŽILINA - Futbalisti majstrovského MŠK Žilina konečne zabrali v domácej najvyššej súťaži a rozdrvili hráčov FK Senica 7:1 v 4. kole Fortuna ligy. Žilina v troch zápasoch v úvode súťažného ročníka skórovala len raz z hry, ale proti Senici súperovi uštedrila knokaut v podobe štyroch gólov za 16 minút prvého polčasu.

Zápas mužstiev z dolnej časti tabuľky začal obojstranne opatrne, hralo sa zväčša medzi šestnástkami. Bránku hostí ako prvý ohrozil strelou Hancko v 7. min., ale mieril nad. Strela Kašu o sedem minút neskôr mierila do stredu senickej bránky. V 17. min. Diaz naservíroval loptu Mrázovi, ten však hlavou mieril vedľa. O tri minúty neskôr Špalek našiel v šestnástke Mráza a bývalý hráč Senice otvoril skóre zápasu. Žilina po strelenom góle mala viac z hry a v 29. min. strelu Káčera tečoval Medvedev za Plachov chrbát. Brankár Senice mal smolu aj pri strele Hancka z tridsiatich metrov, ktorá sa od ľavej tyče odrazila do bránky. Gólová smršť Žiliny pokračovala. V 36. min. Špalek zľava centroval do šestnástky a kapitán Ranko z bezprostrednej blízkosti tečoval loptu do vlastnej bránky.

V úvode druhého polčasu sa Ďuriš sám rútil na Volešáka, ale mieril len do jeho nôh. O dve minúty bol v podobnej šanci domáci Špalek, jeho strelu zastavili nohy Plachu. V 63. minúte zostala nevyužitá príležitosť Špaleka. O dve minúty neskôr Kaša v šestnástke fauloval Ranka a nariadený pokutový kop Ďuriš bezpečne premenil. Svoje gólové konto si v 74. min. rozšíril Mráz, ktorý na dvakrát prekonal gólmana Senice. Potom sa dostal k slovu kapitán domácich Škavrka, ktorý dvomi vydarenými strelami z hranice šestnástky pečatil prvé, zaslúžené víťazstvo Žiliny v sezóne.

MŠK Žilina – FK Senica 7:1 (4:0)
Góly: 20. Mráz, 29. Káčer, 34. Hancko, 36. Ranko (vlastný), 74. Mráz, 78. Škvarka, 84. Škvarka – 67. Ďuriš (z 11 m). Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Kaša, Mazáň - Otrísal, Medvedev, Plach, Ďuriš.

MŠK Žilina: Volešák – Vallo (83. L. Jánošík), Kaša, Hucko, Mazáň (68. Polievka) – Káčer (79. Gerebenits), Diaz, Škvarka – Špalek, Mráz, Holúbek.

FK Senica: Plach – Medvedev, Ranko, Jarabica, Podhorin – Richtárech, Otrísal, Krč (57. Červeňák) – Martišiak, Rigo – Ďuriš. 2 656 divákov.

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "V prvom rade veľký kompliment divákom, ktorí prišli povzbudiť mužstvo, klub. V prvej časti sme boli presní, rýchli, otvorili sme súpera a rozhodli už v prvom polčase. Úvod druhej časti nám nevyšiel podľa predstáv, potom sme naskočili naspäť. Som rád, že sa strelecky chytil kapitán Škvarka, i ostatní hráči. Bolo to cenné víťazstvo po kvalitnom výkone. Môžeme sa chvíľu potešiť a od zajtra pokračovať vo víťaznom ťažení."

Ivan Vrabec, tréner Senice: "Ťažko sa my hodnotí tento zápas. Je ťažko hrať prvú ligu s druho – treťoligovými hráčmi. Aktuálny stav hovorí, že je to z našej strany trápenie. Do zápasu sme nastupovali s určitými predsavzatiami, ale tie zostali v šatni. Nechceli sme dať súperovi priestor, ale dali sme mu ho až moc. Na lepší výsledok sme mohli pomýšľať za stavu 0:2. Nevyužili sme náznaky šancí. Od tohto stavu Žilina, ktorá má kvalitnejšiu mužstvo, kontrolovala priebeh zápasu."

Viac o téme: FK Senica MŠK Žilina