VIDEO Šláger kola nemal víťaza: Dunajská Streda si z hlavného mesta vezie cenný bod

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana zľava strelec gólu Jakub Mareš, Milan Rundič a Diamantis ChouchoumisNa snímke gólová radosť hráčov Slovana zľava strelec gólu Jakub Mareš, Milan Rundič a Diamantis Chouchoumis Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali 1:1 s hráčmi FC DAC 1904 Dunajská Streda na Pasienkoch v šlágri 4. kola najvyššej slovenskej súťaže. Po bezgólovom prvom polčase otvorili skóre slovanisti presným zásahom najlepšieho strelca súťaže Jakuba Mareša, ktorý sa v 52. min prezentoval peknou strelou do horného rohu bránky Patrika Maceja.

Už o desať minút vyrovnal a stanovil konečný rezultát Erik Pačinda. Slovan i Dunajská Streda majú v aktuálnej sezóne na konte osem bodov za dva triumfy a dva nerozhodné výsledky. "Belasí" sú na treťom mieste vďaka lepšiemu skóre.

ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 53. J. Mareš - 62. Pačinda, ŽK: 44. V. Savičevič, 90.+ Sekulič - 57. Simon Pambou, 68. Kalmár, 72. M. Živkovič, rozhodovali: P. Hrčka - Benko, E. Weiss, 3022 divákov

Slovan: Greif - Sekulič, Saláta (11. Rundič), Božikov, Chouchoumis - De Kamps, V. Savičevič (73. L. Droppa) - Čavrič (84. Šefčík), Damnjanovič, Hološko - J. Mareš

Dunajská Streda: Macej - E. Davis (46. Koštrna), T. Huk, Šatka, M. Živkovič - Ljubičič, Simon Pambou, B. Ľupták - Vida (55. Kalmár), Pačinda, P. Šafranko (74. Čmelík)

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. DAC má mentalitu víťaziť, my sme chceli ukázať viac ako pred týždňom v Senici, súboj bol pre nás dôležitý. Mrzí ma zranenie Kornela Salátu, uvidíme, čo prezradí vyšetrenie. Mali sme momenty, keď sme mohli skórovať, vedeli sme, že veľa možností nám súper nedá. Dostali sme gól po individuálnej chybe, ale taký je futbal."

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: "Remíza je zaslúžená, aj keď Slovan o niečo viac tlačil. My sme však dobre bránili. Výsledok je v poriadku."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda