Obháji Sagan v Nórsku post šampióna? Dvojnásobný majster sveta bude mať po boku viac Slovákov!

Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!
Peter Sagan obhájil titul majstra sveta!

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa pri obhajobe titulu majstra sveta v pretekoch s hromadných štartom v nórskom Bergene bude môcť spoľahnúť na pomoc piatich krajanov. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) v stredu zverejnila zoznam, koľko jazdcov bude môcť reprezentovať danú krajinu.

Po šesť cyklistov rovnako ako SR nasadí aj Poľsko, Slovinsko, Švajčiarsko, Česko, Portugalsko, USA, Írsko, Dánsko a Rusko. Najviac, po deväť jazdcov, budú mať k dispozícii Belgicko, Španielsko, Veľká Británia, Taliansko, Nórsko, Kolumbia, Francúzsko, Austrália, Holandsko a Nemecko.

Počet jazdcov pre jednotlivé krajiny vzišiel z rebríčka UCI. Prvých desať štátov má garantovaný plný počet 9 cyklistov, krajiny na 11. - 20. mieste môžu využiť šesť reprezentantov. Slovensku patrí v renkingu k 15. augustu 12. pozícia.

Dvadsaťsedemročný Žilinčan Peter Sagan mal doteraz pri svojich dvoch tituloch svetového šampióna v americkom Richmonde a katarskej Dauhe naporúdzi vždy len dvoch krajanov. Boli nimi jeho starší brat Juraj a Michael Kolář.


Tagy: Peter Sagan Slovensko UCI

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Peter Sagan

DISKUSIA