VIDEO Ružomberok bol za ofenzívny výkon odmenený: Víťazstvo v Podbrezovej

Peter Gal Andrezly (vľavo) a Dominik Kružliak (vpravo) oslavujú gól RužomberkaPeter Gal Andrezly (vľavo) a Dominik Kružliak (vpravo) oslavujú gól Ružomberka Zdroj: SITA

PODBREZOVÁ - Hráči MFK Ružomberok zvíťazili v úvodnom stretnutí 5. kola futbalovej Fortuna ligy na ihrisku Podbrezovej 3:1. V stretnutí dvoch tímov, ktoré v uplynulom ročníku bojovali do posledného kola o účasť v Európskej lige, mali väčšinu zápasu hru pod kontrolou hráči z Liptova.

Do vedenia sa dostali v 21. min, keď na konci úspešne zrealizovaného signálu po rohovom kope bol Štefan Gerec. Po prestávke zvýšil na 2:0 Peter Gál-Andrezly, jeho strelu z uhla pustil za svoj chrbát brankár Martin Kuciak. Situáciu pre klub z Horehronia skomplikoval obranca Ján Krivák, ktorý za štyri minúty inkasoval dve žlté karty a v 62. min musel opustiť ihrisko. V 78. min vykresal nádej domácich striedajúci Matúš Mikuš, no už o tri minúty sa presadil hráč z lavičky aj na strane Ružomberka - Dalibor Takáč. Ružomberok sa víťazstvom posunul na piate miesto v tabuľke, Podbrezová zostala deviata.

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 5. kolo - piatok:

FK Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 1:3 (0:1)
Góly: 78. M. Mikuš - 21. Gerec, 57. Gál-Andrezly, 81. D. Takáč, ŽK: 22. L. Djordjevič, 58. Krivák - 42. E. Daniel, 60. P. Maslo, 70. M. Kochan, 87. Kunca, ČK: 62. Krivák (Podbrezová) po 2. ŽK, rozhodovali: Očenáš - Mókoš, Vorel, 1695 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Kuciak - M. Turňa, Krivák, Kostelný, L. Djordjevič - Migaľa (46. D. Leško), Kupčík - Viazanko, K. Kuzma, Válovčan (60. M. Mikuš) - Rendla
Ružomberok: Macík - P. Maslo (66. Menich), J. Maslo, D. Kružliak - Qose, T. Kostadinov (72. D. Takáč) - E. Daniel, M. Kochan, Gál-Andrezly - Haskič, Gerec (86. Kunca)

Viac o téme: MFK Ružomberok FK Železiarne Podbrezová