Ťažká voľba medzi zámorím a Slovenskom: Talentovaný obranca sa dočkal reprezentačnej premiéry

Ladislav Romančík
Ladislav Romančík

BRATISLAVA - Neľahké rozhodnutie, ktoré mu navždy ovplyvní kariérny život. Talentovaný slovenský obranca Ladislav Romančík mal možnosť odcestovať do Ameriky, no rozhodol sa dať prednosť domácemu prostrediu. Rozvíjať sa bude ďalej v Trenčíne. Dočkal sa aj šance reprezentovať mužov, a to aj napriek faktu, že má iba 21 rokov.

"Cítil som, že som potreboval nejakú zmenu po poslednej sezóne strávenej vo Švédsku. Zaujala ma ponuka od Dukly Trenčín. Po dlhšom rozhodovaní medzi odchodom do americkej ECHL som sa rozhodol pre Duklu, Týmto by som veľmi rád poďakoval vedeniu i trénerom Dukly za príležitosť, ktorú mi dali," prezradil v rozhovore pre Športky Romančík a pokračoval: "O zotrvaní na Slovensku pre túto sezónu som sa radil s viacerými ľuďmi, ktorí pracujú okolo hokeja a taktiež aj so staršími spoluhráči v Dukle, keďže som už mal z Ameriky ponuku predtým, ako som nastúpil na prvé tréningy v Trenčíne . Všetci sa mi snažili povedať svoj názor ale nakoniec to rozhodovanie bolo iba na mne a podľa vnútorného pocitu som sa rozhodol pre zotrvanie na Slovensku."

I keď veľa jeho rovesníkov považuje odchod do zámoria za jasnú výhru, Romančík uprednostnil domáce prostredie. Na ľade sa mu dostane dostatok priestoru a skúsenosti môže čerpať od ostrieľaných hokejistov, ktorí v Dukle pôsobia. "Keď som prišiel do tímu, tak som osobne poznal iba zopár chalanov, hlavne tých mladších, s ktorými sme sa stretli v mládežníckych ligách alebo v reprezentácii. Po krátkom čase som zistil, že sme tu skvelá partia. Zatiaľ sa v Trenčíne cítim dobre a som rád za šancu, ktorú dom dostal. Nastupujem v obrane spolu s Tomášom Starostom a v tíme máme ďalších kvalitných hráčov ako Radivojevič, Hossa a mnoho ďalších, ktorí sa mi snažia pomôcť spolu s trénermi, aby som sa zlepšoval," dodal.

Voľba zostať na Slovensku sa ukázala byť ako správna minimálne v tom, že Romančíkovi otvorila dvere do seniorskej reprezentácie. Premiérový zápas nemohol dopadnúť lepšie, Slovensko porazilo v derby Česko 2:0. "Reprezentácia pre mňa znamená určite veľa. Vždy som sa do nej tešil a teraz ešte viac, keďže je to po prvýkrát, čo idem reprezentovať za mužov. Budem sa snažiť zo seba dostať maximum a hrať čo najlepšie, aby som sa ukázal a mal možnosť dostať sa na nejaký ďalší zraz aj počas sezóny. Som veľmi vďačný za túto šancu," uzavrel Romančík pre Športky.


Tagy: Slovensko HK Dukla Trenčín Ladislav Romančík

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
SZĽH/Andrej Galica

DISKUSIA