Hokejové majstrovstvá neboli čisté: Dvaja reprezentanti v národnom drese dohrali!

Ilustračné foto
Ilustračné foto

KYJEV - Hokejová federácia Ukrajiny potrestala dvoch hráčov reprezentácie Eduarda Zacharčenka a Vladimira Varivodu zastavením činnosti v súvislosti s kauzou prijatia úplatku na ovplyvnenie zápasu A-skupiny I. divízie MS v hokeji medzi Ukrajinou a Kórejskou republikou.

Tí sa písomne zaviazali, že vrátia 30 tisíc amerických dolárov v prípade, ak sa nedosiahne želaný výsledok v zápase. Listy s takýmto záväzkom sa objavili na stránkach ukrajinských médií. Hráči pravosť dokumentov nepotvrdili. Hokejová federácia prijala spomenutý krok na základe expertízy špeciálnej komisie, ktorá prišla k záveru, že listy skutočne patrili spomínaným hráčom.

"Neskúmali sme, či bol zápas zmanipulovaný. Už samotný fakt podobných listov sa javí ako porušenie noriem Hokejovej federácie Ukrajiny i Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Výbor federácie v súlade so svojimi ustanoveniami i Kódexom správania IIHF potrestal hokejistov Eduarda Zacharčenka a Vladimira Varivodu zastavením súťažnej činnosti a príslušné materiály odoslal kompetentným orgánom - Medzinárodnej hokejovej federácii a Ministerstvu mládeže a športu Ukrajiny," píše sa v stanovisku Hokejovej federácie Ukrajiny.

Cieľ úplatku údajne smeroval k tomu, aby Ukrajina prehrala s Kóreou aspoň dvojgólovým rozdielom. Zápas sa však skončil po 60 minútach 1:1, Kórejčania vyhrali v samostatných nájazdoch a vďaka tomu si zaistili premiérový postup medzi elitu.


Tagy: Eduard Zacharčenko Vladimir Varivod

Zdroj:
SITA
Foto:
internet

DISKUSIA