Ďalšia zmena v zostave Slovenska: Mikuš si proti Česku nezahrá, prichádza debut Romana

Michal Roman
Michal Roman

ŽILINA - Do štvrtkového prípravného stretnutia slovenskej hokejovej reprezentácia v Žiline proti Česku zasiahne aj mladý obranca Michal Roman. Ten v národnom tíme SR nahradil Juraja Mikuša, ktorý sa zranil v stredajšom súboji oboch výberov v Třinci pri víťazstve Slovákov 2:0.

"Som z tejto príležitosti nadšený. Dozvedel som sa to v stredu neskoro večer. Bude to pre mňa nová skúsenosť, ešte nikdy som nehral pod koučom zo zámoria či z inej európskej krajiny okrem Slovenska a Česka. Beriem ako pozitívum, že nemám čas rozmýšľať nad premiérou v reprezentácii a absolvujem ju hneď dnes," povedal pre SZĽH Michal Roman. Iba 19-ročný bek doteraz pôsobil v Třinci, za "oceliarov" v sezóne 2015/2016 odohral 5 extraligových duelov. Aktuálne už patrí tipsportligovej Žiline, takže ho čaká reprezentačná premiéra na ľade, ktorý pozná. Michal Roman v minulosti reprezentoval Slovensko na MS hráčov do 18 aj 20 rokov.

Dvadsaťosemročný bek Juraj Mikuš sa zranil v prvej tretine stredajšieho zápasu Česko - Slovensko v Třinci. Hráč Sparty Praha utrpel zlomeninu nosa.


Tagy: Slovensko Juraj Mikuš Michal Roman

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - SZĽH

DISKUSIA