Slovenská výprava v Rusku s veľkým úspechom: Hasilla a Fialková majú cenné kovy

Paulína FialkováPaulína Fialková Zdroj: TASR - Branislav Račko

ČAJKOVSKIJ - Na MS v letnom biatlone v ruskom Čajkovskom dopriala sobota pre slovenskú výpravu až dve medaily. Najskôr vybojoval bronzovú Tomáš Hasilla v šprinte na 10 km, potom Paulína Fialková v rovnakej disciplíne na 7,5 km trati striebornú.

Tomáša Hasillu od zlata Bielorusa Čepelina delilo len 9,0 sekundy, od striebra Rusa Volkova 5,6. V slnečnom počasí s 21 stupňami ho podržala streľba, keď len raz musel na trestný okruh po stojke. V areáli Snežinka na kolieskových lyžiach zabojoval aj 10.

Michal Šima (streľba 1-1), viac sa čakalo od obhajcu titulu Martina Otčenáša, skončil však až 15-ty s tromi trestnými okruhmi (2-1). Horšie medzi 34 štartujúcimi dopadol už len Matej Kazár na 19. mieste po nevydarenej streľbe stojmo s tromi trestnými okruhmi (0-3). Pre Hasillu je to už druhý individuálny vzácny kov na letných MS, predtým bol strieborný v šprinte v roku 2013 v talianskom Forni Avoltri.

Paulína Fialková sa po dvoch trestných okruhoch v stojke dosť zdržala, no striebro si s tesným náskokom 1,6 sekudy pred Ruskou Dmitrijevovou utrážila. Medzi 24 štartujúcimi zvíťazila ďalšia Ruska Svetlana Slepcovová, od Paulíny Fialkovej ju delilo 41,3 sekundy. Fialková medailovo vynikla medzi ženami na letných MS prvýkrát, v roku 2013 získala zlato a striebro v šprinte a stíhačke ešte ako juniorka.

Viac o téme: Paulína Fialková Tomáš Hasilla