VIDEO Hrdina Sterling si za oslavy vyslúžil vylúčenie: Guardiola si zverenca bráni

Raheem Sterling pri oslave s fanúšikmiRaheem Sterling pri oslave s fanúšikmi Zdroj: SITA

BOURNEMOUTH - Raheem Sterling videl červenú kartu v deviatej minúte nadstaveného času sobotňajšieho stretnutia Bournemouthu s Manchestrom City v 3. kole anglickej futbalovej Premier League po tom, ako strelil gól na konečných 2:1 pre hostí.

Hlavný rozhodca Mike Dean vylúčil hráča ManCity za prehnané oslavy pri sektore priaznivcov ManCity, zatiaľ čo Sergio Agüero komunikoval s jedným z prítomných policajtov, ktorí držali bokom Benjamina Mendyho.

"Ak nemôžete oslavovať s fanúšikmi, najlepším riešením je nemať ich na zápase. Viete si predstaviť, aký bol spolu s našimi priaznivcami šťastný," povedal na obranu Sterlinga tréner Manchestru City Pep Guardiola.

Bývalý hráč konkurenčného FC Liverpool Sterling dostal prvú žltú kartu šesť minút pred incidentom za podkopnutie a neskôr sa stal prvým hráčom po viac ako šiestich rokoch, ktorého predčasne poslali z trávnika za nadmerné prejavy radosti.

Viac o téme: Pep Guardiola Manchester City Raheem Sterling