Senica zachraňovala bod v Prešove, Podhorin vyrovnával až v 94. minúte!

Radosť hráčov z FK Senica Radosť hráčov z FK Senica Zdroj: SITA

PREŠOV - Futbalisti Tatrana Prešov remizovali v sobotňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy s tímom FK Senica 2:2. V stretnutí mužstiev, od ktorých sa v tejto sezóne napospol skôr očakávajú záchranárske práce, pritom viedli domáci zeleno-bieli 2:0.

Najprv sa presadil po tečovanej strele Roland Černák v 28. min, po štandardnej situácii zblízka aj Issa Adekunle v 61. min. Záhorákom sa však podarilo vybojovať na ihrisku NTC v Poprade bod. V 69. min znížil hlavou Michal Ranko a vo štvrtej minúte nadstaveného času sa o druhý bod Senice v sezóne postaral Oliver Podhorin.

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 2:2 (1:0)
Góly:
28. Černák, 61. Issa Adekunle - 69. Ranko, 90.+ Podhorin ŽK: 57. Vaščák, 86. A. Kováč (obaja Senica), ČK: 56. J. Bartek - 56. F. Ďuriš, rozhodovali Prešinský - Roszbeck, Jenčura, 353 divákov

Zostavy:
Prešov:
J. Talian - J. Bartek, Udeh, J. Dzurík, R. Kačala (26. Wiezik) - Jacko, P. Katona, T. Sedlák, Streňo (90.+ Dupkala) - Issa Adekunle (81. Keresteš), Černák
Senica: Plach - Medvedev, Ranko, Podhorin, Čikoš - Duga (86. Otrísal), M. Rigo (53. Krč), Richtárech, A. Kováč - Vaščák - F. Ďuriš

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Mali sme inú predstavu o našej hre v prvom polčase. Roland Černák sa ukazuje ako dôležitý hráč a opäť otvoril skóre. Súpera sme dostali na koňa gólom, ktorý svedčí o našej nedisciplinovanosti. Následne sme príliš často podliehali panike, niektorých hráčov som doslova nespoznával. Súper oduševneným výkonom došiel k zaslúženému vyrovnaniu. Za záverečných 30 minút sme si viac ako jeden bod nezaslúžili. Tú remízu musíme vziať, hoci naše predstavy boli iné. Priebeh záverečných minút bol pre mňa veľkým sklamaním."

Ivan Vrabec, tréner FK Senica: "Vstup do zápasu sme nemali ideálny. Neskoro sme dostupovali k hráčom a súperovi sme dali veľa priestoru. Málo sme vytvorili aj v ofenzíve. Prakticky sme si dali vlastný gól. V druhom polčase sme obranu posunuli vyššie, ale namiesto vyrovnania sme inkasovali druhý gól. Po obojstrannom vylúčení sme začali hrať to, čo sme chceli od začiatku. Dali sme gól na 2:1, tlačili sme sa do zakončenia. Napokon sa nám to oplatilo. Je dobré, že sa nám podarilo vyrovnať. Chlapcom som po zápase povedal, že nestačí hrať iba posledných 30 minút. Tak, ako sme hrali poslednú polhodinu, by sme mali hrať po celý zápas."

Viac o téme: FK Senica Tatran Prešov