Fialková žiari na letnom šampionáte: Pre Slovensko získala ďalší cenný kov

Paulína FialkováPaulína Fialková Zdroj: TASR - Branislav Račko

ČAJKOVSKIJ - Slovenská reprezentantka Paulína Fialková získala bronzovú medailu v nedeľňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km na biatlonových letných majstrovstvách sveta v ruskom Čajkovskom (25. - 27. augusta).

Nesklopila štvrtinu z dvadsiatich terčíkov a za víťaznou domácou Svetlanou Slepcovovou, ktorá takisto absolvovala päť trestných okruhov, zaostala o 27,2 sekundy. Druhá s dvoma ranami mimo a mankom 10,9 s bola Ukrajinka Naďa Bielkinová, predtým piata v šprinte. Ivona Fialková si zopakovala 18. pozíciu z úvodu víkendu.

Zatiaľ úspešnejšia zo sestier Fialkových klesla o jedno miesto v porovnaní so sobotňajším šprintom na 7,5 km, v ktorom takisto triumfovala Slepcovová. Členka "zbornej" následne prezradila, že nedeľňajšia stíhačka bude pre ňu rozlúčkou s kariérou. P. Fialková sa na tomto šampionáte podieľala na piatkovom striebre Slovákov v pretekoch miešaných štafiet, takže domov odcestuje s medailovou bilanciou 0-2-1.

Dvadsaťštyriročná Paulína Fialková bola pred troma rokmi na letných majstrovstvách sveta v ruskom Ťumeni pri 5. priečke miešanej štafety SR, samostatne finišovala na 19. a 21. mieste, na ostatných dvoch šampionátoch tohto typu neštartovala. Už v roku 2013 triumfovala v juniorskej sekcii v talianskom Forni Avoltri v rýchlostných aj stíhacích pretekoch a pridala bronz v mixe seniorov.

V nedeľu je ešte na programe stíhačka juniorov na 12,5 km (14.00 h) so Šimonom Bartkom a Matejom Balogom, ktorí v rýchlostných pretekoch skončili na 11., resp. 14. priečke. Slovensko zatiaľ má v Čajkovskom medailovú bilanciu 0-2-2. V sobotu bol v šprinte seniorov Tomáš Hasilla tretí, v nedeľu na to nenadviazal v stíhačke - klesol na piatu pozíciu.

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach - Čajkovskij (Rus.) - nedeľa:
Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Svetlana Slepcovová (Rus.) 31:26,7 min (5), 2. Naďa Bielkinová (Ukr.) +10,9 s (2), 3. Paulína Fialková +27,2 (5),... 18. Ivona Fialková (obe SR) +4:05,1 min (6)

Viac o téme: Paulína Fialková