Úvodný trip ročníka bez bodu: Dinamo pribalilo Slovanu na cestu tretiu prehru!

Jakub ŠtepánekJakub Štepánek Zdroj: hcslovan.sk

MOSKVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj v treťom zápase novej sezóny KHL. Na ľade Dinama Moskva podľahli domácemu tímu 2:4 a z prvého tohtosezónneho tripu po klziskách súperov sa vrátia bez zisku jediného bodu.

Na gól Daniila Tarasova z 23. minúty ešte dokázal odpovedať Juraj Mikúš, ale domáci v ďalšom priebehu pridali tri góly a bez väčších problémov si postrážili víťazstvo. Presilovkový gól Michala Řepíka už prišiel neskoro. "Belasí" odohrajú najbližší zápas v stredu 30. septembra na domácom ľade proti Dinamu Minsk.

Slovanistom sa v prvej tretine podarilo eliminovať očakávaný nápor Dinama a súperovi veľa nedovolil. Prvá dvadsaťminútovka priniesla len minimum gólových príležitostí, pri ktorých si brankári zastali svoje miesta. Domáci boli blízko k otvoreniu skóre v 16. minúte, keď sa aj po presilovej hre udržali v útočnom pásme, ale Štěpánek v bránke Slovana si poradil.

V druhej časti už začali padať góly. Najskôr mohol divákov šokovať Viedenský, ale svoju šancu v oslabení v 22. minúte nepremenil. Mohlo ho to mrzieť o to viac, že z následného protiútoku sa pred bránkou hostí presadil Tarasov - 1:0. Pri šanci Sidljarova v 28. minúte sa už zdalo, že Dinamo získa dvojgólový náskok, no útočník domácich síce obišiel bránku, ale puk do nej nedostal. V polovici druhej tretine sa Slovan dostal do viacerých šancí a v 31. minúte po krátkom úniku za obranu Dinama vyrovnal Juraj Mikúš - 1:1. Nerozhodný stav platil iba do 35. minúty, v ktorej obrana hostí neustrážila pred bránkou dorážajúceho Markovina - 2:1. Slovanisti neskladali zbrane, ale vietor z plachiet im vzal začiatok 40. minúte. V nej sa v oslabení dostali do nádejného protiútoku, nepremenili ho a následný únik premenil Komarov na tretí gól Dinama.

V úvode tretej časti sa hralo najmä pred Štěpánkom, ktorému proti strele Tarasova v 25. minúte pomohla ľavá žŕdka. Ruský tím mal hernú prevahu, lepšie zvládal ofenzívne snahy "belasých" a dvojgólový náskok bránil aj vďaka neutíchajúcim ofenzívnym výpadom. V 50. minúte nepridal štvrtý gól Alexejev, keď pred odkrytou bránkou nezakončil ideálne. Nádej hostí na bodový zisk definitívne zhasla v 58. minúte, keď obranca Dinama Nikulin využil presilovú hru - 4:1. Konečnú podobu výsledku dal Řepík, ktorý strelou spomedzi kruhov využil presilovku.

Viac o téme: Dinamo Moskva HC Slovan Bratislava