Smutný príbeh talentovanej olympijskej šampiónky: S kariérou končí ako 19-ročná

Julia Lipnická, majsterka Európy 2014
Julia Lipnická, majsterka Európy 2014

MOSKVA - Ruská krasokorčuliarka Julia Lipnická ukončila kariéru ako 19-ročná. Dôvodom sú problémy s anorexiou. Lipnická o tomto svojom kroku informovala vedenie ruského krasokorčuľovania už v apríli po trojmesačnom boji s anorexiou.

Teraz to pre ruské zdroje potvrdila jej mama Daniela. Lipnická sa do histórie krasokorčuľovania zapísala ako najmladšia olympijská šampiónka od roku 1936, keďže v roku 2014 na domácom ľade v Soči bola ako 15-ročná členkou víťazného družstva Ruska v premiére tímovej súťaže pod piatimi kruhmi. Lipnická je majsterkou Európy z Budapešti 2014 a v tom istom roku získala aj striebro na svetovom šampionáte v japonskej Saitame. Odvtedy sa už na vrcholnom podujatí nepredstavila s výnimkou súťaží Grand Prix ISU.

Lipnická v mladom veku všeobecne zrejme nezvládla nároky kladené na vrcholového športovca. Pôvodom jej problémov s anorexiou bol permanentný stres a neustále vyrovnávanie sa s očakávaniami fanúšikov. Počas ZOH 2014 v Soči jej osobne tlieskal aj ruský prezident Vladimir Putin. Možno aj preto nezvládla obrovský tlak a skončila v súťaži sólistiek piata.


Tagy: Julia Lipnická

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA