Obrovská smola pre Cibulkovú: Po bojovnom výkone sa s New Yorkom musela rozlúčiť

Dominika Cibulková sa rozlúčila s New YorkomDominika Cibulková sa rozlúčila s New Yorkom Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenská jednotka Dominika Cibulková prehrala v strhujúcom dueli ako nasadená jedenástka s Američankou Sloane Stephensovou 2:6, 7:5, 3:6. V druhom sete otočila z 1:4, v koncovke tretieho však mala navrch domáca hráčka.

Duel medzi Cibulkovou a Stephensovou sa od začiatku vyznačoval veľkou intenzitou. Slovenka v druhom geme odvrátila jedenásť brejkbalov. Američanka však napokon prelomila jej podanie a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 3:0, ktorý pretavila v zisk prvého setu. V druhom dejstve viedla Stephensová už 4:1.

Cibulková sa však vyhecovala k výkonu, ktorý jej minulý týždeň vyniesol postup do finále turnaja v New Haven. Vyrovnala na 4:4, za stavu 5:5 opäť zobrala súperke servis a vynútila si tretí set. Na jeho začiatku mala dvakrát brejk k dobru, Stephensová však vždy kontrovala, od stavu 1:2 získala štyri gemy v rade a v deviatom geme premenila v poradí druhý mečbal. Vzájomnú bilanciu s Cibulkovou tak upravila na 3:1.

Viac o téme: Dominika Cibulková Sloane Stephensová