VIDEO Francúzi ovládli šláger s Holandskom: Kanonáda Belgicka, Ronaldo si schuti zastrieľal

Antoine Griezmann (7) a Olivier Giroud oslavujú vedúci gól FrancúzskaAntoine Griezmann (7) a Olivier Giroud oslavujú vedúci gól Francúzska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V šlágri štvrtkových kvalifikačných zápasoch MS 2018 v Rusku vyhrali v A-skupine Francúzi nad Holanďanmi v parížskom Saint-Denis 4:0. V tabuľke poskočili na prvé miesto o tri body pred druhých Švédov, ktorí prehrali v Bulharsku 2:3.

"Les Bleus" dostal po šikovnej akcii už v 14. minúte do vedenia Antoine Griezmann. "Oranjes" v prvom polčase takmer nič neukázali, v tom druhom sa síce snažili viac, ale po vylúčení Kevina Strootmana ich nádherným gólom zrazil definitívne do kolien premiérovým reprezentačným gólom Thomas Lemar. Ten strelil aj tretí gól vicemajstrov Európy a v nadstavenom čase tiež prvý reprezentačný gól dosiahol Kylian Mbappé. V treťom súboji sa udiala nečakaná výhra domáceho Luxemburska nad Bieloruskom 1:0.

Belgičania potvrdili výbornú fazónu a zápas H-skupiny v Liege s outsiderom z Gibraltáru vybavili už v prvom polčase, v ktorom súpera prevalcovali šiestimi gólmi. Hoci v 40. minúte dostal domáci Axel Witsel červenú kartu, Eden Hazard ešte pred polčasom zvýšil na 6:0. V druhom polčase ešte dokonali hetrik Thomas Meunier a Romelu Lukaku a "červení diabli" vyhrali vysoko 9:0. Belgičania majú bilanciu 6 výhier a 1 remíza, sú o šesť bodov lídrom tabuľky pred druhým Gréckom, ktoré remizovalo doma s Estónskom bez gólov. Bosna a Hercegovina vyhrávala na Cypre 2:0, ale prehrala 2:3.

Stopercentnú bilanciu 7 výhier zo 7 zápasov majú Švajčiari v B-skupine. Tí vyhrali na ťažkom a podmočenom teréne v St. Gallene nad Andorrou 3:0. Súboj museli aj dvakrát prerušiť a odstraňovala sa voda z hracej plochy. Pred druhým Portugalskom, ktoré doma zdolalo outsidera z Faerských ostrovov 5:1 majú Helvéti trojbodový náskok. V Porte strelil hetrik kapitán majstrov Európy Cristiano Ronaldo. Boli to jeho reprezentačné zásahy číslo 76, 77 a 78, čím sa osamostatnil cez Maďara Sándora Koscisa na druhom mieste európskych reprezentačných strelcov.

PARÍŽ
Francúzsko - Holandsko 4:0 (1:0)
Góly: 73. a 88. Lemar, 14. Griezmann, 90.+ Mbappé, ČK: 62. Strootman (Hol.) po druhej ŽK

Portugalsko - Faerské ostrovy 5:1 (2:1)
Góly: 3., 29. a 65. C. Ronaldo (druhý z pok. kopu), 58. W. Carvalho, 84. N. Oliveira - 38. Baldvinsson

Belgicko - Gibraltár 9:0 (6:0)
Góly: 18., 61. a 67. Meunier, 21., 38. a 84. R. Lukaku (tretí z pok. kopu), 16. Mertens, 27. Witsel, 45. E. Hazard, ČK: 40. Witsel - 82. Barnett