Česká svetová jednotka sa na postup poriadne nadrela: Presne niečo takéto som potrebovala!

Karolína Plíšková sa na postup poriadne nadrelaKarolína Plíšková sa na postup poriadne nadrela Zdroj: SITA

NEW YORK - Americká tenistka Jennifer Bradyová si vybojovala za 55 minút hladký postup do tretieho kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open, z hry vyradila nasadenú dvadsaťtrojku Češku Barboru Strýcovú v dvoch setoch 6:1 a 6:1.

Do tretieho kola ide aj Lotyška Jelena Ostapenková, v dvoch setoch zhodne 6:4 triumfovala nad Soranou-Mihaelou Cirsteovou z Rumunska. "Bol to náročný zápas, obe sme totiž hrali agresívne. Nebola som spokojná so svojím podaním, dúfam, že sa to zlepší," zhodnotila svoj zápas nasadená dvanástka. Postup si zabezpečila aj nasadená štvorka Jelina Svitolinová, Rusku Jevgeniju Rodinovú vyradila po výsledku 6:4 a 6:4.

Prekvapenie na svoj úkor nepripustila najvyššie nasadená Karolína Plíšková z Češka, po trojsetovej bitke zvíťazila nad Američankou Nicole Gibbsovou 2:6, 6:3 a 6:4. Svetová jednotka mala veľmi zlý vstup do zápasu, dlho sa nevedela dostať do tempa. Zlomový sa napokon ukázal ôsmy gem druhého setu, kde dokázala prelomiť podanie súperky. "Bol to veľmi ťažký zápas. Presne niečo takéto som však potrebovala, aby som postúpila ďalej takýmto spôsobom. Som spokojná, že idem ďalej, ale nie som spokojná s predvedenou hrou. V predchádzajúcom roku som tu hrala bez tlaku. Teraz som cítila tlak, pretože takéto zápasy musím vyhrávať. Som však skúsená, aby som sa vyrovnala s takýmito situáciami," povedala Češka v rozhovore pre televíziu Eurosport.

Karolína Plíšková (ČR-1) - Nicole Gibbsová (USA) 2:6, 6:3, 6:4 za 106 minút

Elina Svitolinová (Ukr.-4) - Jevgenija Rodinová (Rus.) 6:4, 6:4
Kurumi Narová (Jap.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-8) 6:3, 3:6, 6:3
Agnieszka Radwanská (Poľ.-10) - Julia Putincevová (Kaz.) 7:5, 6:2
Jelena Ostapenková (Lot.-12) - Sorana Cirsteová (Rum.) 6:4, 6:4
Madison Keysová (USA-15) - Tatjana Mariová (Nem.) 6:3, 6:4
Jelena Vesninová (Rus.-17) - Kirsten Flipkensová (Belg.) 6:4, 6:4
CoCo Vandeweghová (USA-20) - Ons Jabeurová (Tun.) 7:6 (6), 6:2