Fantastické zlato pre Slovensko: Paralympionik Metelka cyklistickým majstrom sveta!

Jozef MetelkaJozef Metelka Zdroj: TASR – Oliver Ondráš

PIETERMARITZBURG - Slovenský reprezentant Jozef Metelka sa stal majstrom sveta v časovke jednotlivcov na 31 km v kategórie C4 na svetovom šampionáte v cestnej paracyklistike v juhoafrickom Pietermaritzburgu.

Trojnásobný paralympijský medailista z Ria de Janeiro 2016 zdolal o 12 sekúnd Austrálčana Kyla Bridgwooda. Nepopulárne štvrté miesto obsadil Patrik Kuril, od bronzu ho delilo 9 sekúnd. Obaja spomenutí Slováci získali cenný kov v časovke jednotlivcov na PH 2016 - Metelka zlato a Kuril bronz. V kategórii C5 štartoval Ondrej Strečko a v cieli ho klasifikovali na 10. pozícii, titul si vyjazdil Holanďan Daniel Abraham Gebru. Už vo štvrtok získala bronz Anna Oroszováv časovke jednotlivkýň na 15,5 km v kategórii WH3.

Počas víkendu sú v Pietermaritzburgu na programe vo všetkých kategóriách cestné preteky s hromadným štartom.

Viac o téme: Jozef Metelka