Rybáriková môže na US Open naraziť na ďalšiu Češku: Kvitová prvou osemfinalistkou

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: TASR

NEW YORK - Česká tenistka Petra Kvitová sa stala prvou osemfinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V 3. kole si ako nasadená trinástka poradila s osemnástkou "pavúka" Francúzkou Caroline Garciovou hladko 6:0, 6:4.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti víťazke súboja medzi Slovenkou Magdalénou Rybárikovou a Španielkou Garbine Muguruzovou Blancovou. V prvom sete Kvitová na dvorci dominovala. Dvojnásobná wimbledonská šampiónka skvele podávala, na returne dokázala dostať Garciovú pod tlak a uštedrila jej "kanára".

V úvode druhého dejstva sa Francúzka zlepšila, no za stavu 3:3 opäť stratila servis a Kvitová už dotiahla zápas do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Garciovou upravila na 3:2, pričom jej odplatila prehry z Fed Cupu a turnaja WTA v Cincinnati.

Kvitová bola veľmi spokojná s predvedeným výkonom. "Dnes ma podržal servis a spokojná som aj s tým, ako som sa na kurte pohybovala. Nebol to ani zďaleka taký ľahký zápas, ako ukazuje konečný výsledok. V druhom sete Garciová držala so mnou krok. Dôležité bolo, že som záver stretnutia zvládla mentálne," uviedla Kvitová pre Eurosport v rozhovore s bývalou rakúskou tenistkou Barbarou Schettovou.