VIDEO Anglicko s povinným víťazstvom na Malte, Škótsko zvíťazilo na pôde Litvy

Raheem SterlingRaheem Sterling Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbaloví reprezentanti Anglicka zvíťazili hladko 4:0 na Malte v piatkovom stretnutí "slovenskej" F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska. Zverenci trénera Garetha Southgata mali v zápase jasnú prevahu, o prvý presný zásah "Albiónu" sa postaral kanonier Tottenhamu Hotspur Harry Kane v 53. minúte.

Zvyšné tri góly Angličanov prišli v závere duelu. Štyri minúty pred koncom sa presadil pravý bek Ryan Bertrand a v nadstavenom čase skórovali ešte striedajúci Danny Welbeck a Kane. Angličania si ziskom troch bodov upevnili vedúcu pozíciu v F-skupine, pred Slovákmi majú stále dvojbodový náskok. Práve títo dvaja súperi sa stretnú v pondelok 4. septembra v londýnskom Wembley.

Futbalisti Škótska zvíťazili jasne 3:0 vo Vilniuse nad Litvou. Gólový účet duelu otvoril v 25. min Stuart Armstrong, o päť minút neskôr zvýšil na 2:0 pre hostí Andrew Robertson. Konečný stav zápasu pečatil v 72. min James McArthur. Škóti sa zásluhou hladkého víťazstva dostali v tabuľke F-skupiny s 11 bodmi na tretiu priečku o skóre pred Slovincov, ktorí prehrali 0:1 v Trnave so Slovákmi. Lídrami tabuľky sú Angličania so 17 bodmi. Litve patrí predposledná pozícia s piatimi bodmi na konte.

Kvalifikácia MS 2018 vo futbale - európska časť - F-skupina - piatok:

TA'QALI
Malta - Anglicko 0:4 (0:0)
Góly: 53. a 90.+ Kane, 86. Bertrand, 90.+ Welbeck, bez kariet, rozhodoval: Artur Soares Dias (Portug.)

Zostavy:
Malta: Hogg - Borg, Z. Muscat, Agius, Magri, Zerafa (75. Camilleri) - Pisani, Kristensen, R. Fenech (83. P. Fenech) - Farrugia, Schembri (86. Mifsud)
Anglicko: Hart - Bertrand, Jones, G. Cahill, Walker - Henderson, Livemore - Sterling (46. Rashford), Alli (69. Vardy), Oxlade-Chamberlain (76. Welbeck) - Kane

VILNIUS
Litva - Škótsko 0:3 (0:2)
Góly: 25. Armstrong, 30. Robertson, 72. McArthur, ŽK: 79. Černych - 67. Mulgrew, rozhodoval: Carlos del Cerro (Šp.)

Zostavy:
Litva: Šetkus - Vaitkunas, Kijanskas, Freidgeimas, Borovskij - Žulpa (68. Spalvis), Slivka (79. Verbičkas), Kuklys - Černych, Šernas (82. Matulevičius), Novikovas
Škótsko: Gordon - Berra, Mulgrew, Robertson, Tierney - Brown, Phillips, Armstrong (85. McGinn) - Forrest (66. Ritchie), Griffiths (79. C. Martin), McArthur

Viac o téme: Anglicko Litva Škótsko Malta