VIDEO Weiss doviedol Gruzínsko k cennej kvalifikačnej remíze, nečakané víťazstvo Fínska

Shane Long a Guram Kashia v súboji Írska s GruzínskomShane Long a Guram Kashia v súboji Írska s Gruzínskom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Srbská futbalová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom stretnutí D-skupiny kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 doma nad Moldavskom 3:0. Strelecký účet zápasu otvoril v 20. minúte Mijat Gačinovič, o desať minút neskôr skóroval Aleksandar Kolarov. V druhom polčase pridal ešte tretí gól Srbska Alekandar Mitrovič. Zverenci trénera Slavoljuba Muslina si ziskom troch bodov poistili prvé miesto v D-skupine.

V druhom stretnutí skupiny sa zrodila medzi Gruzínskom, ktoré vedie slovenský kouč Vladimír Weiss, a Írskom remíza 1:1. Hlavným rozhodcom duelu bol Slovák Ivan Kružliak.

Prekvapujúci výsledok sa zrodil v I-skupine, kde Fínsko zdolalo Island 1:0. O prvé víťazstvo "Suomi" v kvalifikácii sa postaral v 8. minúte Alexander Ring.

TBILISI
Gruzínsko - Írsko 1:1 (0:1)
Góly: 35. Kazaišvili - 4. Duffy, rozhodovali Kružliak - Balko, Mókoš (všetci SR)

Fínsko - Island 1:0 (1:0)
Gól: 8. Ring, ČK: 75. Gíslason (Isl.) po druhej ŽK, rozhodovali: Královec - Nádvorník (obaja ČR), Slyško (SR)