VIDEO Škrtel sa z vylúčenia proti Anglicku poučil: Sme si vedomí našich kvalít!

Na snímke kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel počas tlačovej konferencieNa snímke kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR - Martin Baumann

LONDÝN - Slováci si v uplynulom kalendárnom roku s Angličanmi zmerali sily dvakrát v priebehu troch mesiacov. Na európskom šampionáte vo Francúzsku sa v základnej B-skupine v júni v Saint-Étienne zrodila bezgólová remíza. K bezgólovému výsledku sa schyľovalo aj v septembri v Trnave v úvode aktuálnej kvalifikácie, v 95. minúte však tri body pre hostí zabezpečil Adam Lallana.

Slovákov čaká v pondelok v londýnskom Wembley proti domácemu Anglicku (20.45 h SELČ) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na budúcoročné MS do Ruska náročný zápas. Stopér Martin Škrtel si už na Wembley zahral v minulosti s FC Liverpool i s národným tímom pri prehre 0:4 v prípravnom súboji v roku 2009. Na 90-tisícový chrám, v ktorom privedie svoj tím s kapitánskou páskou na rukáve, sa teší: "Hrať vo Wembley je pre každého futbalistu česť. Na taký zápas sa všetci tešíme. Nemyslím si, že by som mal ja osobne niečo dokazovať, hoci som v Anglicku pôsobil. Nie je to zápas o mne, ale súboj Anglicka so Slovenskom. Sme si vedomí sily súpera, ale zároveň aj našich kvalít. Po zápase so Slovinskom je atmosféra v mužstve výborná, cítime sa sebavedomí a na ihrisku necháme všetko. Potrebujeme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili v prvom zápase s Anglickom v Trnave, v ktorom som dostal červenú kartu a gól sme inkasovali v nadstavenom čase," uviedol Škrtel, ktorý pre kartový trest spolu s Jánom Ďuricom sledoval piatkový duel so Slovinskom iba ako divák.

"Bol jeden z najlepších, aký som v reprezentácii videl. Všetci bojovali od prvej do poslednej minúty. Naše víťazstvo mohlo byť aj vyššie," poznamenal legionár Fenerbahce Istanbul, ktorý v rokoch 2008-2016 obliekal dres Liverpoolu a na tlačovej konferencii bol lákavým objektom otázok anglických novinárov.

Martin Škrtel Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Slováci odleteli v nedeľu do Lutonu so 75-minútovým meškaním, na "ostrovoch" pristáli až po 15-tej hodine SELČ. Na miestnom letisku, vzdialenom zhruba 50 minút cesty autobusom od Wembley, ich vítali tradičným slovenským zvykom - chlebom a soľou. Objavilo sa aj pár záujemcov o podpisy slovenských reprezentantov, ale nešlo o žiadne húfy a záujem britských médií bol nulový. Až na podvečernú tlačovú konferenciu sa okrem zástupcov slovenských médií prišlo pozrieť približne desať domácich novinárov.

Zápas Anglicko - Slovensko povedú francúzski rozhodcovia, ako hlavný Clément Turpin. Na čiarach mu budú pomáhať Nicolas Danos a Cyril Gringore. V priamom prenose prinesie stretnutie RTVS na Jednotke. V záverečnom asociačnom termíne nastúpia Slováci v Škótsku (štvrtok 5. októbra o 20.45 h, Glasgow), v nedeľu 8. októbra o 18.00 h v Trnave uzavrú zápolenia v skupine proti Malte. Na finálový turnaj MS 2018 do Ruska postúpia priamo víťazi deviatich kvalifikačných skupín. Osem tímov z druhých miest odohrá v novembri dvojzápasovú baráž o zvyšné štyri miestenky.

Viac o téme: Martin Škrtel Anglicko Slovensko
  • Zdroj: TASR, SITA