Jágr má o motiváciu postarané aj bez NHL: Vráti sa česká legenda do reprezentácie?

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr na tréningu počas svetového šampionátu v Minsku.
Česká hokejová legenda Jaromír Jágr na tréningu počas svetového šampionátu v Minsku.

PRAHA - Útočník Jaromír Jágr pripustil návrat do hokejovej reprezentácie. Pokiaľ nezíska angažmán v NHL, rád by hral na olympijských hrách v Pchjongchangu vo februári budúceho roka, kedy oslávi 46. narodeniny. Olympijský víťaz z Nagana a dvojnásobný majster sveta to uviedol v programe Českej televízie Jeden na jedného.

Jágr skončil v národnom tíme po predminuloročných majstrovstvách sveta v Prahe. Minulý rok odmietol účasť na obnovenom Svetovom pohári v Toronte, ale teraz pripustil, že ho láka ďalšia olympiáda.

"Musel by som na to mať a byť dobrý. Keby som na to mal a tréneri ma požiadali, tak by som samozrejme povedal áno, keby som vedel, že som bol nejakým spôsobom prínosom. Momentálne sa na to necítim, musel by som natrénovať," prehlásil Jágr, ktorý je po skončení zmluvy s Floridou bez angažmánu a v súčasnosti trénuje na Kladne vo svojom prvoligovom klube.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára a najproduktívnejší európsky hráč v histórii NHL vidí niekoľko možností pre jeho ďalšie kroky. Uprednostňuje zostať v NHL, kde odohral 23 sezón. "Druhou možnosťou je vyskúšať európsku súťaž, nemusí to byť KHL, ale niečo veľmi kvalitné. Možno sa pokúsiť o návrat do reprezentácie a hrať na olympijských hrách. Tá šanca by bola väčšia tým, že nejdú hráči z NHL," povedal Jágr.

Pripustil tiež, že by zostal v Kladne a sústredil sa na tréning. "A uvidím, ako sa budem cítiť. Mal by som veľa času sa na to (olympiádu) pripraviť, nemusel by som cestovať. Môžem trénovať dvakrát denne a pripraviť sa na ten kľúčový moment, a to je olympiáda. Verím tomu, čo robím, verím, že sa dokážem pripraviť. A keby som sa nepripravil, poviem, že nemôžem, nemám na to," konštatoval druhý najproduktívnejší hráč NHL. 


Tagy: Jaromír Jágr Česko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA