VIDEO Španielsko aj Taliansko víťazne, zaváhanie Chorvátska využil Island

Radosť hráčov Talianska Radosť hráčov Talianska Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Španielski futbaloví reprezentanti rozstrieľali v utorňajšom zápase kvalifikácie MS 2018 vo Vaduze domáce Lichtenštajnsko 8:0 a upevnili si pozíciu na čele G-skupiny. Po dva presné zásahy zaznamenali Alvaro Morata a Iago Aspas.

V ďalšom skupinovom zápase uspeli druhí Taliani, keď zvíťazili na vlastnom ihrisku nad Izraelom tesne 1:0. Domáci mali jasnú prevahu v streľbe i držaní lopty, no vyťažili z nej jediný gól, o ktorý sa postaral v 53. minúte Ciro Immobile. Taliani majú na konte 19 bodov a na vedúcich Španielov strácajú tri.

V zápase I-skupiny zaváhalo prvé Chorvátsko na štadióne Turecka, keď mu podľahlo 0:1 gólom Cenka Tosuna. To využil Island, ktorý vyhral doma nad Ukrajinou 2:0 a bodovo sa dotiahol na prvých Chorvátov (16 b). Tretie Turecko a štvrtá Ukrajina majú o dva body menej.

V D-čku vyhrali prví Srbi na pôde Írska 1:0. V 55. minúte sa presadil Aleksandar Kolarov, no hostia prišli v 68. min o vylúčeného Nikolu Maksimoviča. Napriek tomu tesný náskok ubránili a na čele tabuľky majú štvorbodový náskok pred druhým Walesom. Ten vyhral v Moldavsku 2:0. Rakúsko doma iba remizovalo 1:1 s Gruzínskom, ktoré vedie slovenská trénerská dvojica Vladimír Weiss a asistent Boris Kitka.

Výsledky utorňajších stretnutí európskej časti kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta 2018 do Ruska:

Lichtenštajnsko - Španielsko 0:8 (0:4)
Góly: 3. Ramos, 15. a 54. Morata, 16. Isco, 39. D. Silva, 51. a 63. Aspas, 89. Goppel (vlastný)