Zacvičte si v pohodlí domova za pár eur

Členstvá vo fitness centrách nie sú práve najlacnejšou záležitosťou. K tomu si treba prirátať čas, ktorý nám zaberú presuny do fitka a späť. A v neposlednom rade aj samotný čas strávený pri strojoch a činkách.

V dnešnej dobe však mnohým takéto finančné prostriedky, ale aj voľný čas, chýbajú. Preto sa čoraz viac ľudí obzerá po možnostiach a technikách domáceho cvičenia. Dnes vám priblížime cvičenie s balančnou podložkou a gumovým posilňovačom.

Zapracujte na rovnováhe tela

Balančná podložka, známa tiež ako bosu lopta, je pomôcka, s ktorou sa možno stále veľa ľudí nestretlo. Je vhodná pre aeróbne a balančné cvičenia, ako aj pri rehabilitačných procedúrach. Pri pravidelnom používaní zlepšuje koordináciu pohybu, udržanie rovnováhy, posilňuje svalové partie, ktoré sú uložené v hlbších svalových vrstvách, ktoré sa bežne precvičujú veľmi ťažko.

Podložka má dvojaký spôsob používania. Mäkkou „loptovou“ časťou nahor aj nadol. Pomáha odstraňovať bolesti chrbta aj kĺbov a samozrejme aj spevňovať postavu. Obľúbená je aj balančná podložka na stoličku, ktorá spevňuje svaly pri sedení v kancelárii a uľavuje tak preťaženej chrbtici.

Ako sa na balančnej podložke cvičí si môžete pozrieť aj v tomto videu:

Posilujte s gumou

Guma na cvičenie je vhodná na pretiahnutie tela pred aj po tréningu. Pomáha zahriať svalstvo a predchádzať tak nepríjemným zraneniam, ktoré sa stávajú v dôsledku nedostatočnej rozcvičky. V obchodoch ju môžete nájsť ako gumový posilňovač alebo gumový expandér.  Má dve anatomické rukoväte, ktoré sú odľahčené pre maximálny komfort pri cvičení.

Cvičenie doma dokáže byť veľmi efektívne už aj pri minimálnej investícii. Nepotrebujete žiadne drahé stroje, stačí vám investovať pár desiatok eur a môžete sa cítiť lepšie, zdravšie a nakopnete svoju fyzickú kondíciu. A to všetko už za pár minút denne, ktoré si určite každý nájde. Vybrať si môžete z ponuky priamo na inSPORTline.sk.


Zdroj:
PR článok
Foto:
insportline.sk

DISKUSIA