Hudáček nezabránil prehre Čerepovca, Petrohrad stále bez prehry

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: severstalclub.ru

MOSKVA - Hokejisti Severstaľu Čerepovec prehrali v stredajšom zápase KHL s Dinamom Moskva vysoko 1:5. V bránke domácich sa predstavil slovenský reprezentant Július Hudáček, ktorý z 27 striel inkasoval štyri góly. Posledný dali Moskovčania do prázdnej bránky.

V ďalších dueloch vyhral Avtomobilist Jekaterinburg nad Ak Bars Kazaň 3:2, keď po prvej tretine prehrával 0:2. Víťazný gól dal v 56. minúte Iľja Krikunov. Nižnij Novgorod zdolal Lokomotiv Jaroslavľ 3:0, keď shutout vychytal Stanislav Galimov.

kvelý vstup do sezóny potvrdil SKA Petrohrad, ktorý vyhral v Rige 3:1 a ako jediný tím súťaže je stále bez prehry. Aj v ďalších dueloch sa darilo hosťom. Jokerit Helsinki triumfoval na ľade Spartaka Moskva 4:3 a Dinamo Minsk zvíťazil nad HK Soči 4:2.

Súhrn výsledkov stredajších zápasov základnej časti 10. ročníka Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avtomobilist Jekaterinburg - Ak Bars Kazaň 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 31. Torčeňuk, 35. Triamkin, 56. Krikunov - 3. J. Sekáč, 5. Glinkin

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 10. Bumagin - 10. Dmitrij Kazionov, 34. Briukvin, 51. Tarasov, 56. Alexejev

Torpedo Nižnij Novgorod - Lokomotiv Jaroslavľ 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Lazarev, 11. Barancev, 22. Daugaviňš

Dinamo Riga - SKA Petrohrad 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 38. Lessio - 5. S. Kalinin, 29. Gusev, 47. Širokov

HK Soči - Dinamo Minsk 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Góly: 3. Cvetkov, 35. Ščegoľkov - 33. a 51. Fontaine, 32. Kitarov, 47. Klinkhammer

Spartak Moskva - Jokerit Helsinki 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Góly: 29. Komaristyj, 33. Judin, 58. Lajunen - 27. Joensuu, 31. S. Lepistö, 42. N. Jensen, 47. Anttila

Viac o téme: Dinamo Moskva SKA Petrohrad Severstaľ Čerepovec Július Hudáček
  • Zdroj: TASR, SITA