Svet boxu zarmútila smutná správa: Zomrela legenda a bývalý svetový šampión

Sugar Ramos
Sugar Ramos

MEXICO CITY - Bývalý kubánsky boxer Ultiminio Ramos, známejší pod menom Sugar Ramos, svetový šampión v perovej váhe, zomrel v nedeľu 3. septembra 2017 vo veku 75 rokov na následky komplikácií rakoviny.

Profesionálne začal boxovať vo svojich 15. rokoch. Preslávil sa v roku 1963, keď na Dodger Stadium v Los Angeles získal svoj prvý titul v perovej váhe proti Daveymu Moorovi. Stal sa prvým šampiónom organizácie WBC. Súper mal v prvých kolách prevahu, ale v 10. kole Kubánec zasadil súperovi knokaut. Moore odišiel z ringu po vlastných nohách, ale v šatni stratil vedomie a po dvoch dňoch v kóme zomrel. Po tragickej udalosti kalifornský guvernér Edmund Brown žiadal zakázať box ako šport, hudobník Bob Dylan neskôr zložil pesničku s názvom Kto zabil Moora?

Po súboji s Ramosom zomrel aj ďalší boxer José Blanco, ktorého knokautoval v roku 1958 v 9. kole. Po úteku z Kuby po nástupe Fidela Castra žil Ramos v Mexiku. Jeho bilancia v ringu je 55 víťazstiev (40x K.O.), 4 remízy a 7 prehier. Kariéru ukončil v roku 1972. V roku 2001 ho uviedli do Medzinárodnej siene slávy boxu.

"Budeme si ho pamätať ako veľkého šampióna, ale ešte viac ako priateľského, pravého a láskavého človeka," povedal prezident organizácie World Boxing Council (WBC) Mauricio Sulaiman.


Tagy: Sugar Ramos

Zdroj:
SITA
Foto:
boxing.com

DISKUSIA