Detva sa spolieha na silného tímového ducha: Nemáme veľké mená, musíme hrať kolektívne

Hokejisti Detvy
Hokejisti Detvy

DETVA - Namiesto hry mačky s myšou ponúkol zápas 1. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi Košicami a Detvou vyrovnaný súboj. Domáci v ňom síce mali prevahu, ale nováčik z Detvy vo svojom historicky prvom zápase v najvyššej súťaži obstál. Iba tesná výhra favorita 1:0 bola aj výsledkom kolektívnej hry hostí, ktorí chcú byť v lige rovnocenným súperom pre všetky tímy.

"Naše mužstvo nemá veľké mená, a o to viac musíme hrať kolektívne. Aj dnes sme podali bojovný výkon. Našou snahou je byť rovnocenný súper pre všetky tímy v lige," uviedol po zápase útočník Detvy Ladislav Ščurko. Krídelník prvej formácie sa v stretnutí viackrát dostal do blízkosti košického brankára Lundströma, svoje šance však nepremenil rovnako ako všetci jeho spoluhráči. Nováčik sa vo svojom debute presvedčil, že bez gólov sa nedá vyhrať a tak mu k víťazstvu nestačila ani skvelá 97,44-percentná úspešnosť zásahov brankára Adama Nagya. "Pracovali sme tvrdo a hrali naozaj dobre. Z tohto zápasu si môžeme veľa zobrať. V zápase síce bolo veľa vylúčených a aj my sme mali mnoho dvojminútových trestov, ale často sa stalo, že keď sa jeden tím dostal do presilovky, tak následne sa dopustil faulu, takže málokedy išlo o klasickú dvojminútovú presilovku," poznamenal Nagy k zápasu.

Slovenský brankár dostal prednosť pred Mattom Laroseom a skvelým výkonom potešil aj trénera Miroslava Chudého. Jeho zverenci pritom necestovali do Košíc s veľkými očami, jednoznačným favoritom zápasu boli domáci. Nechýbalo však veľa a zrodilo by sa prekvapenie. "V zápase sme sa sústredili iba na seba. Vieme, čo máme na ľade robiť. Ja som na prípadné čisté konto nemyslel, sústredil som sa na každú strelu. Škoda, že nám to nevyšlo, no myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť," poznamenal Adam Nagy.


Tagy: HC Košice Adam Nagy HC 07 Orin Detva Ladislav Ščurko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hokej.sk

DISKUSIA