Výprava belasých pred najdlhšou výpravou v sezóne: Z ihrísk súperov chceme aspoň polovicu bodov!

Tréner HC Slovan Bratislava Miloš Říha (vpravo) počas zápasu KHL
Tréner HC Slovan Bratislava Miloš Říha (vpravo) počas zápasu KHL

BRATISLAVA – Hokejisti Slovana Bratislava sa po päťzápasovej domácej sérii v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) predstavia v nasledujúcom týždni na klziskách súperov. Postupne ich čakajú zápasy s mužstvami Admiral Vladivostok, Červená hviezda Kchun-lun a najdlhší trip sezóny uzavrú na ľade Amuru Chabarovsk.

Výprava "belasých" odlieta na trip v nedeľu podvečer. Po dlhom lete čaká hráčov zápas vo Vladivostoku, úvodné buly je na programe v pondelok o 11.30 h. SELČ. Tréner Miloš Říha sa už dávnejšie rozhodol pre alternatívu hrať zápas ihneď po prílete. Je totiž presvedčený, že hrať v deň príletu je pre hráčov výhodnejšie ako prípadná jednodňová miniaklimatizácia. V stredu sa hráči presunú do Pekingu, začiatok zápasu s Kchun-lunom je o 13.30 hod. SELČ. Odtiaľ poletia opäť do Ruska, kde ich v piatok o 11.30 hod. SELČ čaká duel s Chabarovskom. Výpravu čakajú "šialené" zmeny časových pásiem, niektorí hráči sa na to tešia. "Bude to pre mňa niečo nové, no napriek dlhým letom sa na to teším. Beriem to ako výzvu," povedal obranca Nick Ebert.

Slovanu momentálne patrí v tabuľke Západnej konferencie jedenásta priečka so ziskom ôsmich bodov. V domácej sérii získal z pätnástich možných iba osem. "Je to málo," skonštatoval Říha. Veľmi sa nedarí ani najbližším súperom "belasých", Vladivostok uzatvára tabuľku Východnej konferencie s tromi bodmi, Chabarovsk je na  tom o niečo lepšie, keď v ôsmich dueloch nazbieral desať bodov. Najlepšie je na tom čínsky klub, ktorý sa so ziskom štrnástich bodov drží na východe piate miesto. Napriek ťažkým podmienkam, ktoré na hráčov Slovana v budúcom týždni čakajú, túžia bodovať. "Ja vždy hovorím, že aspoň polovicu bodov z ihrísk súperov chceme doniesť," uzavrel Říha.


Tagy: HC Slovan Bratislava

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA